• teyze erasmus sınavından geçer not alacak seviyeye ulaşmış. bence erasmus düşünsün.
  • belediyenin kurslarına giderek 63 yaşından sonra farklı yabancı diller öğrenen teyzedir.

bu da kanıtı

hiçbir şey için geç değildir...

edit: teyze ile röportaj da geldi link
  • helal olsun...

zamanında okuma şansı verilse, üniversite falan bitirse muhtemelen bir yerlerde çok iyi bir kariyer yapacak olduğunu düşündüğüm teyzedir.

bazıları şanslı doğuyor her türlü eğitim imkanına sahip oluyor ama o jenerasyondaki insanlar hele kadınsa ortaokulu bile zor görmüşler.
  • 50 yaşından sonra araba kullanmayı öğrenen, 57 sinde acemi denizci belgesi alan anneye sahip olduğumdan beni pek şaşırtmayan teyze. başarılarının devamını diliyorum.

keşke annem yüzmeyi bilseydi iyiydi ama olsun çabası yeter, yirim! :)

şimdi düşününce yüzmeyi filan da bilmiyor bu kadın niye aldı ki bunu, bilmediğim katamaranımız filan mı var yoksa ??
  • 100 yaşına basan kadına sormuşlar, ne hissediyorsun ?
    kadın ise "100 yaşına kadar yaşayacağımı bilseydim 40 yaşında piyonaya başlar 60 yıl çalmış olurdum."

hiçbir şey için geç değil.
  • teyzeye helal olsun dedirten sunucuya da içimden koskoca bir “yavşak” çektiren videodur.
  • evde kendi başına benim eski gatenby kitaplarından çalışa çalışa ingilizceyi söken, her ziyarete gidişimde benimle ingilizce konuşmaya çalışan babaannemdir.
  • helal olsun teyzeye.
    halk eğitimde ingilizce öğretmeniyim. bu teyzelerden çok var iyiki de varlar. yaşam enerjisi veriyorlar insana.
    dersleri aksatmadan gelip büyük bir azimle çalışıyorlar ve başarıyorlar. zaman zaman yabancılarla konuşturuyorum gözlerindeki ışık tarif edilemez. öğretmenlik yaptığımı hissediyorum.
    gençler ise kasmaktan, sürekli mızmızlanmaktan ve kendilerini hazır hissedecekleri ana kadar beklemekten konuşamıyorlar.
  • 63 yaşında maşallahı olan teyzedir. 64 yaşında how are you dan öteye geçemeyebilirdi. bir tanıdık geçemedi.

edit: imla
  • bazi kisilerin ciddi yetenekleri var ama firsatlari olmamis. firsati yakaladiginda da az zamanda cok is yapiyorlar.
    helal olsun teyzeye.
    cogu universite mezunundan iyi.
hesabın var mı? giriş yap