• yazılanlar gerçekten çok komik, gül gül öldüm, dağılabilirsiniz. sizi gidi komikler.
  • vergisini ödediği için binmeye her şekilde hakkı olan, devletin tanıdığı ayrıcalıklardan da yararlanan insanların yaptığı davranıştır. bunu yapmaya hakları vardır. hakları olduğu için"istila" denemez.

parcxerox uyardı sağolsun:başlık başa
  • geçen günlerde bir amcamız 65 yaş üstü kartını dolmuşta da kullanmak isteyip, sert münibüsçü abimize gösterdi. anadolu çocuğu yer mi? "o kart burda geçmez dede neyse geç geç hadi." dedi de neyse ki bir cinayet falan gerçekleşmedi, şaşırdım.
  • şu an içinde bulunduğum otobüstür. hac kafilesi gibiyiz. tüm oturaklar ihtiyarlarla dolu olduğu gibi bastonlu dede dahi ayakta duruyor. ihtiyarlar "sıkışın bakim arkaya doğru" diye çığırıyor.

yer: konya
    saat: 9.30

4 ekim 2019 editi: cok sukur artik belediyeler bu olaya kisitlama getirmeye basliyorlar.

(bkz: 65 yas ustunun ucretsiz binisin kaldirilmasi)
  • doğru otobüse bindiğine emin olup olmadığını sorgulatır insana. insan şüpheye düşer , acaba bir sonraki durak ahiret mi? diye.
  • istanbul 76o avcılar-otogar seferi yapan otobüse sabah 07.00 ile 09.00 arası binmemiş birisinin isyanı.

"kaptan borusan'a girermi ?" borusan oto diye bir yer yanlış anlaşılmasın.
    "halkadan geçer mi ?" doğrusu: halkalı'dan geçer mi ? olacak.

bir de ikitelli organize sanayi bölgesini tanıtır gibi gezdirir sizi, kimse de inip binmez o duraklardan.

yok yok onunla yarışamaz, o bir efsane. 500t
  • yıllarca çalışıp devlete vergisini vermiş, artık belki de ulaşıma ekstra verecek parası olmayan insandır.
    bu kadar emekten sonra bedava gezmek onu hakkıdır, istemeyen ayakta gidebilir.
  • güzel ülkemde 65 yaşına kadar yaşadığı için bu hakkı tepe tepe kullanmasını istediğim yaş grubudur. bugüne kadar kdv, ötv v.s. bunlara ek olarak birçok dolaylı vergi adı altında ödeme yapmış ve geçim derdi yaşamış. emekli olmasına rağmen düşük maaş nedeniyle birçoğunun düşük yaşam şartlarında yaşamaya devam etmek zorunda kaldığı bir yaş grubu... bırakında bari ulaşıma para vermesinler.
  • bu teyze ve dayıların özellikle işe gidiş ve iş çıkışı saatlerinde toplu taşımayı kullanıp milleti neden kilitlediğini hiçbir zaman anlayamadım. teyzecim 30dk sonra binsen hem sen bomboş yolda, daha hızlı ve telef olmadan gideceksin hem de işinde gücünde olan insanlar birbirinin götüne yapışmayacak.

buradan sesleniyorum teyzeleri, amcaları 9'dan evvel yollara salmayın. n'olur ya.
hesabın var mı? giriş yap