• tek bir şey söyleyip kaçacağım.

eğer memurun iş güvencesi kalkarsa, bir daha böyle bir memur görmeyeceksiniz. kabul mü?

edit: bu da hızlıresim linki
  • muhaliflerin son kalesinin de yıkılması anlamına gelen gelişme. şimdi diyelim öğretmensiniz, akp sendikası eğitim bir sen sendikasına üye değilseniz müdür olma şansınız yok bakın milliyetçi türk eğitim sen'li bile olsanız müdür olamazsınız. solcu eğitim sen'li iseniz bırakın müdür olmayı, o il içerisinde hangi okulda boşluk varsa oradan oraya sürülür fellik fellik gezersiniz. sonra eğitim sen dava açar ve der ki benim bu öğretmenime eziyet ediyorlar. idare mahkemesi de der ki kardeşim sen haklısın, al sana göreve iade, bu okulda kalacaksın. ve böylece mobbing devam etse de o muhalif öğretmen görev yerine geri döner.

işte bu eski türkiyeydi, yeni türkiyede bu öğretmen çat diye atılır, performans puanı 100 de olsa atılır.
  • hürriyet'e haber olmuştur. yalnız neden memura kötü haber şeklinde vermişler haberi? çok ilginç. bir memur olarak çok sevindim. fakat bir kaç şartım var.

1- din, ırk ve siyasi görüş ayrımı yapılarak keyfi işten çıkarma yapılmayacaksa,

2- amir yalakaları değil de gerçekten performans olarak başarı gösterenler ödüllendirilecekse,

3- amirler gerçekten adaletli bir idarecilik sergileyecekse,

4- yeni kamu personeli alımlarında liyakata önem verilecekse,

sonuna kadar desteklerim değişmesini.

fakat yukarıda saydıklarımın hayata geçirilmesi konusunda pek umudum yok. inşallah yanılırım.
  • beyler benim yüzümden oldu aq 9 yıl özelde mühendislik yapıp sikerim parasını da pulunu da diyip insani şartlarda çalışmak için kamuya geçtim.
    büyük cenabetlerden olduğum için de ben girdiğim için 50 yıllık kanun değişecek.
    murphy nin de hugonun da amına koyim
  • 2500 lira maaşla çalışan gariban da ayrıcalıklı sınıf, kaymak tabaka oldu ya bu ekşi sözlük bana her gün yeni bir şey öğretiyor.
  • tarih olacak olan 657 değil türkiye cumhuriyeti devletidir.

bu kadar iddialı söylüyorum. çünkü kamu çalışanlarının hükümetler tarafından işe alınması veya kolaylıkla işine son verilmesi, devlet sisteminin çökmesi demektir.

teröre destek veren memurların atılması zaten kolaylıkla yapılıyor sırf onun için koca yasayı değiştirmeyi teklif ediyorlarsa bilin ki işin içinde başka işler var.

akpli olmayan memur olamayacak. beklenen sonuç bu.
  • orta sınıfın daha da sesinin kesilmesi, işverene kazanılmış haklar konusunda daha da ezme fırsatı verecek bir tekliftir.

özel sektörde yerine eleman bulurum mantığıyla taşeronluk arşa çıkmışken, devletin de bu mantığa dönmesi ideolojik taraftarlık yüzünden vatandaşlık kimliğini kırıma uğratma tehlikesi bir yana bireylerin birbirlerine karşı daha fazla güvensizlik duyduğu, toplum değil topluluk olma yönündeki 15 senelik koşuyu daha da hızlandıracaktır.

muhafazakar siyaset bundan beslenir. bu ülkede muhalefet bunu durdurmazsa, mahkemeler kazanılan hakkın kaybına karşı görevini yerine getirmezse daha sıkıntılı günler bekler çalışan sınıfını.

edit: sayıştay raporunun meclise gelmediği ülkede rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma, iş aksatma, sorumsuzluk gibi durumların bu düzenlemeyle değişeceğini sanmak da ayrı bir kafadır. senelerdir böyle hedef şaşırtma yaparak her yere cemaatler adam atadı gerçi.

hesap verebilirlik artırmak isteyen adam, nereden buldun yasası getirir memura. o zaman görevi kötüye kullanma çözülür.
  • bu kanun değişikliği fikri zaman zaman hortluyor ve tam da kanun hükmünde kararnamelerin çıtır çerez gibi geçtiği zamanda yeniden canlandı çok ilginç değil mi ?
    yazılanları okuyorum da ya gerçekten aynı ülkede yaşamıyoruz ben bir kabus içindeyim ya da farklı pencerelerden bakıyoruz .
    liyakat usulünün hakkı verilerek bu ülkede uygulanabileceğine saf saf inanıyor musunuz cidden? hani parti devleti olmayacağız yani ..yersen..
    bakın daha bu tasarı kanun geçmedi, size çalıştığım devlet kurumunda yaşanılan taze bir olayı anlatacağım:
    18 temmuzda resmi gazetede yayımlanan bir genelge ile tüm memurların acilen görev yerlerine dönmeleri istendi beni de o gün mesai saatinden sonra personel şube aradı ve dediki ivedilikle gelin - ki ben haberi alır almaz dönme planları yaptım zaten- aksi halde hakkınızda işlem başlatılacak.. neyse ben 2 günlük yol izni kapsamında cehennemime döndüm . bana bir şey yapamadılar korkutmakta kaldılar ki ben çalıştığım kurumda sendikalı olmasam da muhalif kişiliğimle biliniyorum ve ilk aldığım tehdit de bu değil; aynı şekilde kesk'e bağlı bir arkadaşıma yarım gün gecikmeden dolayı soruşturma başlatıldı bakın sendikasız ama muhalife tehdit/ mobbing , sendikalıya direkt soruşturma!
    tamam dedik olsun işimize döndük başa gelen çekilir; ama o da nesi akpli olarak bilinen arkadaşlar hem de yurtdışında tatil yapanlar denilen vakitte dönmediler, gayet de tatillerini yaptılar. millet tankın altına yatmış ezilmiş kurşunlanmış pek umurlarında olmadı ülke yanıyor tatili yarıda bırakalım demediler ama ülkeye ayak bastıkları gün demokrasi nöbetine katıldılar..
    taaataaam kimse onlara soruşturma açmadı bakın 2/4 gün yol izni falan değil bayağı ay sonuna kadar gelmemekten bahsediyorum eee hani burada adalet hani demokrasi ?
    bu yasa gün gelir devran döner seni de vurur akpli kardeşim, eş durumu istersin avucunu yalarsın, bir gün amirinle ters düşersin bir lafıyla senelerin emeğini çöpe atmak zorunda kalırsın .
    yok terörist memurlar için düzenlemeymiş yemeyin lan bizi zaten hepsini gayet rahat derleyip toparlıyorsunuz ayrıca şu anda o yayarak para alıyor dediğiniz memurların 90%ı akpli yani yine yatacak yayacak ama belki de senin işini halleden muhalif memur bu muhabbetten dolayı işinden olacak . ee sen yine sıra bekleyeceksin sen yine o adamın oyununu bitirmesini bekleyeceksin.
    ayrıca sevgili özel sektör uşağı arkadaşım senin ne kadar ezildiğini biliyoruz ama eğer sen de çıkıp memurlar da beter olsun dersen kendi yangınına odun atmış olursun çünkü hali hazırda özlük hakları en çok korunabilen (bu da 657 den ötürü) memurlar, kazanılan haklarda senin de bir nevi güvencen oluyor. sen çoğu davanda memurların haklarını emsal gösteriyorsun peki bu da ortadan kalkınca ne olacak hiç düşündün mü isveç'i mi örnek olarak sunacaksın hakime ?
    bu ülkeyi tamamen parti devleti haline getirmek tek adam hakimiyeti için atılacak bir adımdır ve bunu da kaybedersek ister özel sektör ol ister çiftçi emekçi memur kim olursan kaçırdığın son tren olacak .
    yazık oluyor 1923 türkiyesi siliniyor son günlerine iyi bakın atın hafızaya ilerde bu günleri mumla arayacağız . başa kim gelirse bu yasalarla kendi tabanını güçlendirir yeni sen akpli kardeş sanmaki senin iktidarın sonsuz bir gün sen de düştüğünde bu yasa senin yüzüne tokat gibi çarpacak o yüzden akıllı olup kazanılmış hakları hep birlikte savunmalıyız .
  • torpilin, göz yummanın, memuru korkutup istediğin işi yaptırmanın, memuriyetin siyasi partilerin elinde oyuncak olmasının önünü açacak olan durumdur.

şuna sevinen adamın da sik kadar aklı yoktur, üzgünüm.
  • devlet e kapağı atma sevdasındaki ak boy ları yeniden umutlandıran haber. e atılsın ki şu an kadroda bulunan memurlar bu ak boy lara yer açılsın.

bi hak ettiklerine kavuşsunlar . o kadar emeğin karşılığını alsınlar. sonra o güvence şu bu olayı konur yine kandırılmışız diye.

e devlette iş söz verilen ak sevdalı çok ama kadro artık yok.

yer açmak lazım.

ve hayır. böyle bir değişiklik geçmez. bu devletin tapusu nu adamın birine ve akp ye vermek olur.

taraf olmayan bertaraf olur diyen birilerinin elinde böyle bir gücün sonu felaket olur.
hesabın var mı? giriş yap