şükela:  tümü | bugün
 • akp'li ayhan ogan'ın yeni bir devlet kuruyoruz beyanı sonrası yazılmıştır;

  "tepki gelirse inkâr et, gelmezse devam et!" bu taktik, kurulduğu günden beri akp'nin uygulamasıdır. akp ve tayyip erdoğan'dan önce aynı taktiği turgut özal ve anap denemişti

  "federasyonu tartışalım" diyen özal, tepki gelince "canım, neden olmayacağı anlaşılsın diye tartışılsın demek istedim" diye durumu toparlamaya çalışmıştı!

  tayyip bey ise galiba siyasi dublör kullanıyor

  tayyip erdoğan, binali yıldırım ve mahir ünal, eski akp yöneticisi, ayhan oğan'ın, "biz 15 temmuz'da çok büyük bir şey yaptık. halk bir devrim yaptı. şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz. beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri tayyip erdoğan'dır" sözlerinin kendilerini bağlamadığını söylüyorlar,

  15 temmuz'da 40 yıldır ordusuna sızılmakta olan türkiye, işgal edilmek istendi! orduya sızmalar son 15 yılda katlanarak artmıştı. öyle ki 2014 ve 2015 yüksek askeri şurası'nda general yapılanların çoğunluğu, darbeci diye tutuklandı ve ordudan atıldı!,!

  bu bakımdan, ayhan oğan'ın sözlerinden önce akp'nin, türk milleti için bir utanç günü olan15 temmuz'u, çanakkale, sakarya ve dumlupınar'ın yerine koymaya kalkışmasının sebebini sorgulamak gerekir!

  öyle ya 15 temmuz'u kurtuluş savaşı sayarsanız, insanları yeni bir devlet kurmak fikrine alıştırıyorsunuz demektir. ayhan oğan da bu alıştırma denemesinde bulunmuştur!

  aslında türkiye cumhuriyeti'ni yıkıp yerine şimdilik "yeni türkiye cumhuriyeti" denilen bir devlet kurmak, doğrudan amerikan istihbarat servisi cıa'nın tasarımıdır!

  cıa'nın beyinlerinden graham fuller, "yeni türkiye cumhuriyeti" diye kitap yazdığı zaman, türkiye'yi türk devleti olmaktan çıkarma projesini "osmanlıcılık" diye gösterecekti.

  akp ne diyordu sahi? hatta şimdi ne diyor?

  cıa ajanları graham fuller ve paul henze, 1980'li yıllardan itibaren, "atatürkçülük ölmüştür. ulus devletler dönemi bitmiştir. türkiye, osmanlı gibi çok kültürlü, çok dinli ve çok ırklı bir yapıyı benimsemelidir. bunun için en iyi yol ılımlı islâm'dır. etnik kimlikler kendilerini ifade edebilmelidir" demeye başlamıştı.

  akp ne diyor? başka bir şey mi?"

  yazını devamı için ; tayyip bey dublör mü kullanıyor? - arslan bulut
 • aynen...
 • işine gelmeyen ya da aşırı reaksiyon alan konularda akp ve başının nasıl teflon kaplı tava taklidi yapabildiklerini özetleyen bir yazı.