*

• merkezi borsalarla alakalı bir durum göremediğim hack felaketidir. sorun api sisteminden kaynaklı. muhtemelen birisi yaydığı trade botlara backdoor yerleştirmiş ordan girip malı toplamış.

tabii ki bu vesileyle binance'taki varlığımı merkezi olmayan waves platformuna aldığımı da iliştireyim buraya.
  • ''hocam hack mack yok binance’da.
    botlara api erişimi verenleri tokatlamışlar.
    para kazanmak isteyenin yapması gereken bir kaç şey var. analiz, takip, al - sat.
    analiz ve takip kısmında zaten hoca ve üstadlardan geçiniyor. bir tek yapması gereken al sat işlemi var. onu da yapmak zor geliyor bota emanet ediyor istiyor ki para x10 olsun. sonuç: geçmiş olsun.''

twitter'dan alıntıdır.

bir hafta içerisinde ikinci kez hack mağduru binance kriptoları titretiyor diye bir manşet atardım. donanım cüzdanların değerini sadece ben mi anlıyorum?
  • api ilişkili olmayan ve ele geçirilen kullanıcı hesapları da olabileceğini açıklamış ceo’su. ele geçirilen hesapların kullanıcıların bireysel hatalarından kaynaklandığı düşünülüyor. bu kadar bilinçsiz insanın hesap kaptırması zaten doğal.

ceo açıklamaları
  • gercek olmayan hacklenmedir.

bot kullanan ve sacma sapan 3rd party application kullanan, ozetle api key’ini saga sola veren salaklar hacklendi.

ne olacagidi? bot sevabina mi calisacakti?
hesabın var mı? giriş yap