• eş cinsellik ile ilgili hiç bir sorunum yok ama bu çok yanlış. o çocuk büyüme çağında, cinsel tercihini etkiliyorlar bu şekilde.
  • ailesini tebrik ederim. erken yaşta tespit edip çocuğun hayatını karartmadan seçimlerini yapmışlar. lütfen homofobik olmayın.
  • öğretilmiş çocuktur.

insan 7 yaşında da kendini doğduğu cinsiyetten farklı hissedebilir. cinsel tercihler sonradan şekillenmiyor, doğuştan geliyorsa (ki bu da bir tezdir; uzman yahut tecrübeli olmadığımdan, öyledir ya da değildir diyemem); 7 yaşındayken de kendini farklı hissetmek mümkündür. ne bileyim, erkek çocuğu bebeklerle oynayıp oje sürmek isteyebilir; kız çocuğu erkeklerle top koşturabilir... ancak çocuğun bu farklılığı videodaki şekilde sergilemesi, öğretilmediği müddetçe mümkün değil. zira çocuk kadınla erkeği cinsellik üzerinden konumlandıramaz; kadınla erkek arasında "anne yemek yapar, baba işe gider" şeklinde bir işbölümü ayrımı yapabilse de, "annem kıvırtarak yürür, babam sert adımlar atar" gibi bir detaya dikkat etmez. 7 yaşındaki bir erkek çocuğu, kendini kız gibi hissetse dahi, şu videodaki aşırı kadınsı tavra bürünemez. 7 yaşındaki bir kız çocuğu da bürünemez de; o ayrı mevzu...

çocuk belki de sıradan bir erkek çocuğuydu ama ailesinin yönlendirmesi ile transseksüaliteye eğilim gösterdi; bu da mümkün ve hatta epeyce muhtemel...

özetle, yetiştirilmesinde oldukça yanlış bir yol izlenmiş maalesef.
  • video liveleak'e yüklenmiş düşün artık ne kadar yanlış olduğunu.
  • çok medeni bir çocuktur,sorun yok.

kiz olsaydı ve türban taksaydi işte o zaman sorundu.

( oruç ağız ile beni bile din düşmanı ilan ettiniz, ironi yapılan bir mesajın altına açıklama olarak ironi yapıyorum yazmak hepimizin seviyesini gösterir, ama yazmak zorunda kaldım)
  • çocuk bu daha cinsel kimliği oturmamış. kullandığı organlar sadece dışkı atımına yarıyor. bu çocuğa yapılan şey tek kelime ile şerefsizliktir.

dünya berbat bir yere doğru gidiyor, kadınlaşmaya çalışan erkekler, erkekleşmeye çalışan kadınlar , daha minik çocuklara giydirilen moda adında yaşından büyük elbiseler şimdi de küçük çocuklara olmadıkları sapkın cinsiyetler.

edit: -de ayrı
  • trans bir kadın olarak, 7 yaşında iken de transtım. sizin hayata ve lgbti mevzusuna dair pembiş hisleriniz 7 yaşındaki bir çocuğun trans olabileceği gerçeğini değiştirmiyor. 7 yaşında "ben kendimi bu cinsiyete ait hissetmiyorum" diyen bir çocuk psikiyatri servisine götürüldüğünde "transgender" tanısı konulur. o yüzden hayata dair kırılgan, yüksek ve pembiş beklentilerinizi isterseniz aşabilirsiniz isterseniz aşmayabilirsiniz ancak trans insanların olduğu ve bu insanların çocukken de trans olduğu gerçeğini ne yaparsanız yapın değiştiremeyeceksiniz.
  • bu yaşta bir tercihinin olması mümkün değil. bu sebeple durumu bir dayatmanın sonucudur. türbanlı olsa da aynı lgbt yürüyüşüne katılmış olsa da.
  • eger cumlenin icinde “cocuk” kelimesi varsa, her turlu soylem ve yonelim yanlistir.
  • insanlık hakkında doğal ve normal olduğunu bilip de eleştirdiğim binlerce şey gibi bunu da eleştirme hakkım olduğunu düşünüyorum.

bu yaşta kıvırtarak yürümek topuklu giyip makyaj yapmak gibi hareketler bence doğru değil. yapsın mı? yapsın. karışmam tabii ki.

batı toplumu tarafından küçük kızlar cinsel figürlere özenerek yaşları çok küçükken bu tarz hareketlere özenmeye başladı diye medya eleştiriliyor ve suçlanıyor. sırf lgbt birey diye küçük erkek bir çocuk için uygun görülmesi saçma. alkışlanması falan daha da saçma. homofobik bir toplumdan geldiğimiz için onur yürüyüşü konsepti anlaşılabilir bir şey ancak homofobi diye bir şey kalmadığı gün onur yürüyüşleri bence bitmeli. kimse cinsel tercihi sebebiyle ne yerilmeli ne övülmeli. kime ne?

not: öte taraftan bu kadar küçük bir insanın bu kadar cinsellik içeren ortamlarda yer almasının lgbt olmanın doğasında olduğunu düşünüyorum. çocuk sahip olduğu cinsiyetten farklı bir cinsel kimliğe sahip olduğu için daha çok küçük olmasına rağmen böyle içgüdülere ve farkındalıklara sahip oluyor olabilir. korkutucu geliyor o yaşta bir çocuğun bu tarz farkındalıklara sahip olması, ben o yaşta hakikaten cinselliğin hiç farkında değildim, aşık olurdum ama cinsel bir şeyler düşünmezdim. lego falan oynardık lan o yaşta. cinsellik girdiği gibi yapıcılık azaldı mal mal işler yapmaya başladık, bilmiyorum bilemiyorum sözlük.
hesabın var mı? giriş yap