• herhalde uzun zamandır böyle bir başlık açmıyordum ama artık son raddeye geldi.

motosiklet kullanıcısıyım: 11 kasım sözde indirimlerinde aşağıdaki ürünü satın ysstore mağazasından satın aldım:

nexx x com ıntercom

şu anda ürünün fiyatı 2.150 tl, ben 1950 tl gibi bir fiyata aldım. 200 tl büyük indirimle aldım sizin anlayacağınız.

ürün bana ulaştıktan sonra yoğun iş temposundan dolayı ürünü onayladım. bundaki sebep de şu: ürünü nasıl olsa n11'den aldım. n11 güvencesi ne de olsa vs. dedim.

bir kaç gün sonra fırsat bulup intercom'u kaska taktım. ama baktım çalışmıyor. kabloları kontrol ettim ama nafile. ancak şöyle bir sorun vardı: ıntercom aşağıdaki videodaki gibi takılıyordu ve çıkartmak mümkün değildi. kaskın içerisine bir tür yapışkan yapmışlar ve oraya giren intercom'u çıkartmak için biraz kanırtmak gerekiyor.
    sonuçta çıkardım ama intercom'un üzerinde fiziki bir iki çizik oluştu.

ürünü değişim talebi oluşturdum ve ürünü gönderdim. ürünü teslim aldıkları gün hızlıca iadeyi reddetmişler. sebep: ürün kullanıcı tarafından hasarlanmış.

n11'i aradım. bana iadeyi geri almamam gerektiğini. kargoyu kabul etmememi söylediler. sandım ki çözecekler.

meğerse sebep şuymuş: mağazanın ürünü ilk önce teknik servise göndermesi gerekiyor. ancak prosedürü uygulamamış. geri giden ürünü bu sefer teknik servise göndermişler. ve aşağıdaki gibi rezil bir teknik servis formuyla ürünü iade etmişler.

görsel

işte n11 burada devreye giriyor. n11 güvencesi ile aldığım ürünle ilgili bizim yapacak bir şeyimiz yok. teknik servis raporu var diye beni üzerlerinden atıyorlar. (rapor nasıl düzenlendi, ne şekilde düzenlendi. bunun ayrıntılarına girmiyorum. çünkü dikkat ederseniz faturanın üzerinde bir kaşe bile yok. )

müşteri deneyimi açısından yine bir şeyler söyleyeyim: iki kere bana kargoyu kabul etme diyen n11, şimdi kargo şubede git al diyor.

son söz olarak şunu belirteyim: artık n11 serüveni benim için tamamen bitmiştir. yeri geldi ipad pro aldım, yeri geldi macbook pro aldım. on binlerce liralık alışveriş yaptım. ama bu iş çözülür çözülmez n11'deki hesabımı direkt olarak sileceğim. amazon gibi müşteri odaklı olmayan bütün firmaların tez zamanda yer yüzünden silinmesi dileğiyle.

tanım: n11 firmasının müşteri odaklı olmayan rezilliğini ifade eden durum.

edit : n11 parayı iade etti. buradan süreçte destek olan herkese çok teşekkürler...
  • rezalettir. üründeki sıkıntıyı gideremeyince suçu müşteriye atıp konuyu çarpıtma var gözüküyor. yazıklar olsun.
  • şaşırtmayan rezalettir.

"n11 güvencesi ne de olsa"

bence asıl rezalet bu cümle ama neyse.
  • güvencemi demiş o ?. güvence felan yok. problem oldumu ortada öyle kalıyorsunuz. n11'den birşey sipariş ederken 2 gün önceden dua etmeye başlamanız gerekiyor.
    bu arada içinde n11 geçen her rezalete puanım tam 10. hiç aksatmaz.
  • sadece n11 için geçerli olmayan durumdur. siz sadece sipariş ettiğiniz ürün yerine salatalık gelmemesini güvence altına alıyorsunuz. geri kalanı tamamen satıcının insafına kalmış. bu yüzden bu tarz alışverişlerde satıcı puanlarına göre tercih önemli.
hesabın var mı? giriş yap