• o kadın tek başına 7 kişiye ağustos sıcağında 35 derece olan ofiste klimayı kapattırır.
  • ofisteyken "hakan bey mail bekliyorum"
    ofiste değilken, "sikicem atacağın maili hakan"
  • şanslı kadındır, bir kadın için en kötüsü başka kadınlarla hatta kadın müdürlerle çalışmaktır
  • bir 550 kişilik makine fakültesindeki 10 kadın kadar değildir.
  • belirli bir eğitim seviyesine ulaşmış erkekler en azından kadın olan ortamda nasıl davranacağını bilir.
    eski çalıştığım yerde bir iki kişi küfürlü konuşunca, müdürüm(erkek) herkes konuşmalarına dikkat etsin askerlik şubesine çevirmeyin burayı diye ortaya ayarı vermiş oturmuştu canım benim, böyle insanlarla çalıştığınız sürece en ufak bir problem olmayacak durumdur.
  • zamanla mahmut abi kivamina gelir. ise giderken makyaj ve sac yapmayi birakir. yataktan yuvarlanarak kalkar evden nasil cikacagini sasirir. lan ulan gibi kelimeler artik ona uzak degildir. erkek muhabbetine uzak degildir ama yine de kufurlu muhabbetler rahatsiz eder. calistigi ortamdaki erkeklerin yedigi haltlarin hemen hepsini bilir.
    herseye ragmen nerede nasil davranmasi gerektigini de cok iyi bilir.
  • ofise girildiğinde içerisi taşak kokmuyorsa bilin ki bu kadın sayesindedir.
  • 8 kişinin çalışabileceği genişlikte ve donanımda olan bir ofiste sadece 1 çalışan var, kaynak israfı. 7 kişi daha alın çalıştırın.
  • patron tarafından, her cümlenin sonunda mutlaka "amuna goyyiiim" diye ekleyen, gün boyunca bir taraftan çalışıp, bir taraftan birbirlerine duyulmamış küfürler eden 7 kişilik ekibi yola sokmak için işe alınmıştır.

bu arkadaş işe başladıktan sonra direkt konuşmaların rengi değişir.

örnek:

a.ö. (abladan önce)
    - necmi, yapacağın işi sikeyim! amuna godumun dosyasını siktiiimin mailine eklememişsin, sikik! bi daha yolla, yolunu siktirme, amuna goyyiiim!

a.s. (abladan sonra)
    - necmi bey, zannedersem gönderdiğiniz maile ilgili dosyayı etteçlemeyi unutmuşsunuz. rica etsem tekrar gönderebilir misiniz?
  • kadın için iyi erkekler için kötü durumdur.
    erkekler ya kadın bol olsun güzel olsun ortam şen olsun ister o olmuyorsa da hiç kadın olmasın taşşak muhabbeti filan zaman geçsin ister.
    kadınlar da başka kadının olmadığı ortamı ister.
hesabın var mı? giriş yap