• benim merak ettiğim göz göre göre nasıl haram yiyebiliyor bu adamlar? hiç mi vicdan, ahlak, dini öğreti vs. yok. tek düşündüğü para mı gerçekten? işi layığı ile yapıp evine helalinden para götürme mutluluğunu da mı yaşamak istemiyorlar? para tek mutluluk kaynakları mı?

dün gece herkes uyurken bağırsağı dönen, kalp krizi geçiren, akciğerinde ödemi olan, koah alevlenmesi yaşayan, kaza sonrası beyin kanaması geçiren, ve bunun gibi durumu ciddi yaklaşık 50 hastaya baktım. 16 saat uyumadan ayaktaydım ve ayda bunun gibi ayda 20 nöbet tutuyorum ve tüm maaşımı nöbet sayıma bölsem nöbet başı elime geçen 200 lira olur.

gece 16 saat çalışarak bıçak sırtı bir işte kazandığım parayı hak etmeye çalışıyorum. buna karşılık bunun gibi adamlar yarım saatlik yoldan, 8 km'lik mesafeden tek seferde yaklaşık 200 lirayı cebe indirmeye çalışıyor.

bu dünyanın adaleti yoksa öbür dünyanın var.

yan taksici yan, cehennemde yan.

haksız kazanç elde eden sen ve senin gibilere, aynı toplumda yaşamamızdan doğan hakkımı helal etmiyorum.

hepiniz yanın.
  • ankara aşti'de karşılaşabileceğiniz taksicilerdir.
  • (bkz: dolandırıcılık suçu)

çarşı grubuna darbeye teşebbüs davası açan savcılar için zor bir iş olmasa gerek. hadi beyler, yavaş yavaş gerçek bir savcı olabilirsiniz belki de bu gibi gerçek soruşturma işleri ile.
  • istanbul'da zerre acımadığım bir meslek grubuna mensup kişi... bunlardan her şey beklenir. trafikte istedikleri yerde, istedikleri kadar beklemek bunlara serbest, yolun ortasında durmak bunlara serbest, yolda giderken arabanızın üstüne direksiyon kırmak bunlara serbest ama öte yandan önlerinde kesinlikle duraklama yapamazsınız, onların gittiği şeritte önlerine kesinlikle geçemezsiniz, direksiyon kırmaktan falan bahsetmiyorum bile...

taksimde müşteri beğenmeyen bir taksicinin karşıya gideceğim diyen kadına 'karşıda nereye' diye sorduğuna bizzat şahit oldum. kadın kadıköy deyince de 'yok kadıköye gitmiyorum' dedi. amk yüzsüzlüğe bak, adam karşıya giderken bile mekan seçiyor.

3-5 tanesi bir araya geldi mi tek başına yakaladıkları adamı dövmek bunlarda, milletin karısına kızına sarkmak bunlarda, her bok bunlarda...

böyle bir meslek grubunun böyle bir vurgun yapması anormal mi, değil... bunları yüzlerine söylersen de bütün gün trafikte olduklarını, insanlarla uğraştıklarını, çok zor iş yaptılarını söylerler... zor iş yapıyosun diye her şey sana serbest mi yarrrrraaaammm...

adam 45 derecede asfalt döküyor, hiçbir can güvenliği olmamasına rağmen yerin bilmem kaç kilometre altına inip maden çıkarıyor. bu adamlar napsınlar, isyan edip katliam mı yapsınlar...

acayip doluyum, öyle böyle değil... tamam sakinim diyeceğim ama değilim amk, bunlardan söz açılınca sakinlik ne mümkün!
  • bunu avrupada oluyor diyene oyle kufur ederim ki simdiye kadar duymadigi cinlamalari duyar.

ben bunu gecenin saat 11'inde stockholm'de yasadim. adam yanlis yola girdim diye dalip taksimetreyi durdurdu. dogru yola girene kadar da calistirmadi. bu sadece orospu cocugu taksicilerin civarinda olur. memleket bazli konusmayin.
  • 8 km için 75 tl teklifini ısrarla reddetmesi takdire şayan taksicilerdir.

dolandırıcılığın da bir haysiyeti var. 185 diyorsa 185,

bir halt yemiş, adam 75 verebilirim diyor, zaten normal ücretin 3 katı, meseleyi uzatmayıp 75'i alıp sıvışacağına iyice yüzsüzlük yapıp adama saldırması inanılmaz.
  • taksiciler ve dolmus soforleri kötülüğün somutlasmis hali gibidirler, bugune kadar beni hic yaniltmadilar sagolsunlar.
  • bunun birde taksimden osmanbey metrosuna kadar 20 tl yazdı diyenine binmiştim tabi ki 10 tl verip arkamdan milyon küfürle indim ama o gün diyememiştim şimdi diyorum sen tam bir orospu çocuğuydun.
    *
hesabın var mı? giriş yap