• dunya kadinlar gunu, $eyi. bugun.
  • hayatımın coğrafya sınavını yaşadığım gün. (bkz: ben ve yine ben)
  • nitekim 8 mart dunya emekci kadinlar gunu daha mantikli bi yaklasim ismen.. dunya kokonalar gunu henuz icad edilmedi.
  • doğum günüm.

(bkz: dünya kadınlar gunu)
    (bkz: hediye)
  • günümüzde , 8 mart'ı tüm kadınlara maletmek prensipte yanlış olmasa da bu bakış, 8 mart'ın anlamını zedeleyen bir zihniyeti doğurmuş, varolma amacının önüne geçmiştir.
    lakin;anne karnından dışarı dişi olarak fırlamışlığın meziyeti sayılmamıştır bu gün.
    bu gün , tüm dünyada sırf kadın olduğu için sömürülen, tarlalarda, fabrikalarda bir kadın işçi olmanın , emeğin ve alınterinin damla damla süzüldüğü, annelerimizin, kardeşlerimizin günüdür.
    bu gün , dişiliğini şefkat ve emeğiyle yüceltmiş, yoz ve hoyrat ellerin, dillerin altında yaşama direnmiş ve direnmekte olan kadınlarımızın günüdür.
    bu gün, dişi doğmuş olmanın meziyet sayıldığı küflü bilinçlerden ve onların yaptıklarından apayrı , onların düşlerinde bile görülemeyecek bir yaşam sevincini simgeler. bu gün bahardır. mutfağında evlatlarına yemek pişiren annelerimizin, tarlasında orak sallayan, fabrikada tütün saran kadınlarımızın sevinçli günüdür...
  • bircok yol trafige kapatildigi ve bu yollardan gecmesi gerekenler trafik sikisikligindan dolayi yurumek zorunda kaldiklarindan, ozellikle erkeklerin kadinlara bakarak "butun bu eziyeti sizin yuzunuzden cekiyoruz" dedikleri gunmus*
  • 1800'lerde amerika'da gosteri yapan bir grup kadina polisin ates acmasiyla yuzlerce kadin olmus. bu olaydan sonra kadinlar gunu ilan edilmis gun.
  • (bkz: kadinlar gunu)
  • benim doğumgünüm
hesabın var mı? giriş yap