• popi edit : (bkz: 3 milyon suriyeli vatandaş + cahil halk + kılıçdar)

türk milletinin (bkz: hdpkk) nın oyuna ihtiyacı yoktur.
    bu yaratık apo'nun heykelini dikeceğiz diyordu. gitsin hapishanede kumdan heykelini yapsın bak sonra ona nasıl dikiyorlar.

bunların gerçek yüzünü görmek için şu videoları izlemek bile yeterli . sütü bozuk veya kanı bozuk veya bir beyinsiz değilseniz anlarsınız :
    hewal strikes back 2
    coğrafya kader mi ?
    00:00 - 02:40 giriş.
    02:00 - 05:46 kısa geçmiş: pkk tarihi ve katliamları.
    05:00 - 06:32 nurettin demirtaş ve selo'nun pkk'yla ilk teması.
    06:33 - 07:55 öcalan direktifinde siyasete giriş. ıhd ve osman baydemir.
    07:55 - 09:33 öcalan yakalanışı sonrası kck sistemine geçiş ve dtp.
    09:36 - 10:10 nurettin demirtaş'ın tutuklaması ve selo'nun eşgenel başkanı olması.
    10:10 - 13:11 çözüm süreci'nde selo'nun yükselişi ve nurettin demirtaş'ın pkk macerası.
    13:11 - 24:16 selahattin demirtaş - abdullah öcalan görüşmeleri ve üstlendiği rol.
    24:17 - 30:00 6/7 ekim olayları ve demirtaş'ın rolü.
    30:00 - 34:39 kck'nın 80 milyar dolarlık kaynağı ve propaganda ağı.
    34:40 - 35:50 kck propaganda ağında teyit sitelerinin rolü.
    35:50 - 36:07 worst case.
    36:07 - kapanış.
  • başkalarının ne dediğine bakmadan, siyasetle ilgilenen her vatandaşın öncelikle kendi kendine okuması gereken mektup.
  • meral akşener'i şah mat etmiştir.
  • meral akşener'e açık mektubum diye tweet atmış hdp eski eşbaşkanıdır.

hdp açık destek sunmasına rağmen, iyi parti genel başkanı; millet ittifakı son masa bozucusu art arda yaptığı konuşmalarda hem hdpden hem de hdp seçmeninden başka bir gezegengen gelmiş gibi konuşup, ötekileştirmesi bugün bu mektubun paylaşılmasına sebep oldu.

selehattin demirtaşı çok severim ve oyumu da yine hdp'ten yana kullanacam.

biz, siz istediğiniz için değil, biz kurtulmak istediğimiz için sayın kemal kılıçtaroğlunu destekleyeceğiz ancak iyi parti de tıpkı mhp gibi olacaksa ve cumhurbaşkanı yardımcısı olduktan sonra erdoğanı da aratacaksa, bırakalım erdoğan devam etsin o zaman. ikinci erdoğana ihtiyacımız yok, değişime ihtiyacımız var.
  • mesruiyetini halktan aldigini soyleyip, destegini pkk’ya veren kisi/parti mektubu.

siz once pkk ile araniza mesafe koyun, ulkenin butunlugunu destekleyin ondan sonra mektup mu yaziyorsunuz faks mi cekiyorsunuz naparsaniz yapin.
  • "türk milletinin (bkz: hdp) nın oyuna ihtiyacı yoktur."

25 chp, 10 ip, 5 diğer partiler ile nasıl kazanacaksın.

6 bin oy farkı ile alınan istanbul, hdp aday çıkarmış olsaydı binalı alırdı.
  • daha ilk girişte sizin haricinizde herkes bizi istiyor diyerek hedef gösterirsen gerisinin önemi yok.

her zaman söylüyorum eğer toplumsal mutabakat olacaksa hdp ve seçmenlerininde kazanılması ve sisteme entegre edilmesi şart. ancak sen böyle yumuşak uslüp ile parmak sallarsan. eğer sen dayatma yapmaya kalkarsan o iş olmaz.

sen hariç herkes kabul bize diyerek dayatma yaparsanız yanlış yaparsınız.

şimdiden söylüyorum sakın ama sakın bu dayatmacı tavıra girerek masadaki sağ ve milliyetçi kanadı bastırmaya kalkmayın. eğer bunu yaparsanız ortadaki seçimi kaybedersiniz.

altılı masa ve kk'ya sesleniyorum.

k a y b e d e r s i n i z.

herkes akıllı olmalı bu süreçte, bıçak sırtındayken bu yollara girmeyin. kk gidip hdp'ye özgürlük ve demokrasi sözünü versin o kadar. gerisini karıştırmayın.

edit: açık açık söylüyorum. kk bir an önce liderlik sorumluluğunu alsın.

(bkz: kemal kılıçdaroğlu iyip-hdp konuşması)
  • pkk ya terör örgütü demediği sürece yazdıkları koca bir boooooştur

gücünü halktan alıyormuş pkkdır o

edit editoğlu: mesaj kutusu ne yeşillendi be hdp nin pkk ile işbirliğine itiraz gelmedi onun yerine hdp nin türkiye partisi olduğu yazıldı bol bol hatta bi mesaj da pkk olmasa %1 oy alır diye savunulurken diğerinde pkk nın 6 milyon üyesi mi var nasıl pkk dan güc aldı diye savunulmuş ilginç şeyler vesselam

enteresan bir edit: hiç beklemediğim profillerde hdp seçmenleri gördüm bazı başlıklarda anlaşamadık ama buluştuğumuz asgari müşterekler oldu
  • son paragrafta kürtçe olarak;

--- spoiler ---

son söz sayın akşener kürt olduğumuzu bilin.
    biz kürtlerin kimliği, dili, kültürü, sanatı ve tarihi var.
    biz de davamızda haklıyız. hiç unutulmasın!
    --- spoiler ---

yazmıştır.

edit: google lens yardımıyla çevrildiği için sadece metni kopyaladım arkadaşlar, akşener'in bey olmadığını bende biliyorum. çeviri görsel

edit2: cümledeki bey kelimesi öne alınarak sayın olarak düzeltildi.
hesabın var mı? giriş yap