şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye'nin, münbiç ve fırat’ın doğusuna yönelik dev harekat için hazırlıkları sürüyor. fırat kalkanı ve zeytin dalı harekatı'ndan önce olduğu gibi sınıra askeri sevkiyatlar gerçekleştiriyor. ancak bu kez diğerlerinden çok daha fazla sevkiyat gerçekleştirildi.

aylardır süren sevkiyatlarda sınıra yaklaşık 80 bin asker yığıldı. bu sayı 1974’te kıbrıs barış harekatı’na katılan 40 bin askerin iki katı anlamına geliyor. binlerce tank ve zırhlı aracın sevkiyatı ise devam ediyor.

cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu, şanlıurfa ve kilis’ten yönetilecek. birlikler, 10’u aşkın noktadan aynı anda taarruza kalkacak.

türkiye, öncelikle terör örgütleri deaş ve ypg'yi, idlib- münbiç-kamışlı hattından temizleyecek.

sevkiyatlardan rahatsız olan abd başkanı donald trump'ın, teröristleri savunan açıklamalarının ve "kürtleri vurmaları halinde türkiye'yi, ekonomik yönden mahvederiz." tehdidinin ardından türkiye'den "bedeli ne olursa olsun, suriye'nin kuzeyinde, türkiye'nin güneyinde devlet kurulmasına asla müsaade edilmeyeceği" yanıtı verildi.

çavuşoğlu ise bugün yaptığı açıklamada, "eğer bu kadar çok seviyorsanız ypg’lileri, pkk’lıları, zaten ülkelerinizde var, alır götürürsünüz." dedi.

aylardır teröristleri temizlemeye yönelik operasyon için sınıra yığılan birliklere ise her geçen saatte yenileri ekleniyor.

kaynak
  • emir facetime'dan mı gelecekmiş ?

edit : herhangi bir operasyonda ya da herhangi bir yerde allah mehmetçiklerimizin yanında olsun. sağ salim ailelerine kavuşsunlar.
  • hangi başkomutan.ordusunu tutuklatıp terörist piçlerle megri megriye ağlayan emre as gibi nice vatan evladının şehit olmasına göz yuman herif başkomutan olamaz.bu ulusun tek başkomutanı mustafa kemal atatürk'tür.
  • ırkçı, aciz ve ezik kamalistler gene ağlamaya başlamış; anne ama bizim başkomutanımız dah eyi yeahh diye. olum ergen misiniz bu ülkenin bekasıyla alakalı bir mevzu yoksa her gün kilise bombaların düşmesinden bıkmadınız mı, ülke tarihi boyunca teröristlerin köküne bu kadar kibrit suyu dökülmüşken yanıp kül olmaları an meselesi iken derdiniz nedir gardaş? yahu fetöcü ve ketöcülerin provokasyonlarına alet olarak memleketinizi ırkçı emperyalizmin kullanımına yeniden mi sunmak istiyorsunuz. johnson mektubundaki gibi tehditlere ismet inönü gibi acizce cevaplar vermek mi istiyorsunuz hala?

http://www.akintarih.com/…tubu/johnson_mektubu.html

http://www.akintarih.com/…smet_inonunin_cevabi.html

yoksa abd li yetkiliye mevkisini bildirmek mi?

http://www.medyafaresi.com/…bi-ibrahim-kalin/896377
  • benim bildiğim başkomutan anıtkabir'de ebedi uykusunda yatıyor.
  • anıtkabir ve mustafa kemal atatürk’ün “edebi”uykuda yattığını öğrendiğimiz başlık.laf sokacaksın onu bari düzgün yap sevgili yazar.

edit:hala doğru yazdığını düşünüp bana ayar vermeye çalışmış.cahillik başa bela.ayrıca mesaj atan yazarlar ben edebi yazmadım.ekran görüntüsü
  • ismet inönü'ye aciz diyen ve ketö diye birşey uyduran or...u çocuklarını içeren başlık...
    mustafa kemal ve fikirlerini içeren olguları, terör örgütleriyle aynı ateşte eritmeye çalışan orospu çocukları unutmayın o ateş birgün ananızın a... girecek!
  • kanuna göre; başkomutanlık, türkiye büyük millet meclisi'nin manevî varlığından ayrılamaz ve cumhurbaşkanı tarafından temsil olunur. başkomutanlık görevini genelkurmay başkanı, cumhurbaşkanını namına yürütür. ayrıca başkomutanlık savaş halinde olur, barışta başkomutanlık olmaz.

edit: suriye'de yapılacak şey sınır ötesi bir askeri harekattır, savaş değildir. o halde barış döneminde olduğumuz için cumhurbaşkanı başkomutan değildir. bunu ben değil ilker başbuğ söylüyor.

edit: gelen uyarı üzerine, "başkomutanlık, tbmm'nin manevî varlığından ayrılamaz ve cumhurbaşkanı tarafından temsil olunur" cümlesi eklendi.

edit: gerek operasyona katılan gerekse kendi birliklerinde askerlik görevini yapan tüm askerlerimize saygı ve minnet duyuyorum. bu ayrı bir konu. fakat başkomutan kimdir, kime denir bu da ayrı konu.

bu vesileyle başkomutanımız mustafa kemal atatürk'ü sonsuz sevgi ve özlemle anıyorum.
  • (bkz: laik çomar = yobaz çomar) nbc'nin kış uykusu filmindeki aydınsınız hepiniz. müjdat gezen de aynı, nihat doğan da aynı sizin gibi, yetersiz, sahte, gerizekalı, yüksek ego, saldırgan, tembel. kuzenin, abin veya uzak akraban şu an sınırda olsa yine aynı metanet ile yazabilecek misin acaba? sizin beyninizi yok etmiş statükoculuk. atatürk'ün milli görüşünün ne olduğunu unutmuşsunuz, gerizekalı çocuklarınızı da kendiniz gibi yetiştiriyosunuz. gidin ön kolunuza k. atatürk imza dövmesi yaptırın, telefon kılıfı alın, rozet takın. hiç mi dönüp bakmıyorsunuz kendinize acaba şuanki reisçilerden farkınız var mı? sonra oğlunuz kızınız laikliği rakı tokuşturmak, kız erkek denize girebilmek zannetsin. reis çomarına laf yok, o adamı yargılayamazsın, eğitimsiz bırakmışsın, zaten köylü/kasabalı, vizyonsuz. bu gerçekleri de dile getiriyorsan, akıllı olan sen isen, çok mu zor, 5tllik dönerle yaptıklarını, senin yapabilmen?