• link
    vahim yazının başlığı: umarım büyükelçinin sözleri doğru değildir
    her koldan ayrı satılmışız benim masum halkım.

--- spoiler ---

iki sene önceydi.

güney kıyılarımızdaki bir tatil sitesinde, türkiye’nin dışişleri bürokrasisinde önemli görevler üstlenmiş, sonrasında da chp milletvekilliği yapmış ve benim de çok sevip, saygı duyduğum bir ağabeyim ile karşılaştım.

uluslararası ilişkiler konusunda türkiye’deki en duayen isimdi.

deniz kenarındaki sohbet kesmeyince, akşam bizi yemeğe davet etti.

yemekte elbette konu siyasetti ve ister istemez chp’nin yerel seçimlerdeki başarısına geldi.

“senin başarı dediğin chp’yi sağa çekerek, türkiye’yi iyiden iyiye sağa çekme projesinin yerel ayağıdır” diye kestirip attı.

şaşırdım.

“chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu bir dış projedir. nasıl ki, akp bir dış proje ise ve okyanus ötesinde kotarıldığı ve desteklendiği artık ayan beyan ortada ise, kemal kılıçdaroğlu da öyle bir projedir. chp’yi atatürk çizgisinden çıkarmak, türkiye’de din eksenli bir dualite kurup yeni bir fay hattı yaratmak üzere gelmiştir göreve” dedi.

ona göre kılıçdaroğlu da bop’un gerçekleşmesi için destek ayağı idi.

“abi yapma, adam genel başkan olsun diye ben bile yazdım. bende mi bu projeye destek verdim yani” dedim.

“öyle bir ortam oluşturulur ki, farkında bile olmadan böyle bir projeyi farkına bile varmadan herkes destekleyebilir. zaten projenin iyisi öyledir. öyle bir pakete koyar ki, sen doğru bir şeyi desteklediğini zannedersin. emin ol kılıçdaroğlu akp’yi yaşatma ve kalıcı hale getirmek için oradadır.” dedi.

ne yalan söyleyeyim, iddialarını abartılı buldum. hatta biraz da kızdım.

seçim öncesi mali attı.

“bak kazanmamak için kendini aday gösterdi” diyerek.

önceki gün yine bir mail attı.

“istifasını istiyorsun ama etmez. çünkü işi bitmedi. daha yerel seçimler var. onu da kaybettirmeden bırakmaz” diye yazmış.

bu iddialarını hiç inanmamış ve şahsi öfkesine, kızgınlığına bağlamıştım hep.

ama dünkü gelişmeleri ve parti içindeki kumpasları görünce içime bir kurt düşmedi değil.
    --- spoiler ---
  • levent gültekin'in yıllardır dile getirdiği, bazı malların "bunlağr kömplöğ teörüsü yeaağğ" diye görmezden geldiği iddalardır. bakın sevgili mallar, bir komplo teorisi gerçeğe dönüştüğünde komplo teorisi olmaktan çıkar. gerçi siz kendinizi ülkenin en akıllı kesimi zannettiğiniz halde burnunuza kadar battığınız boku görmekten acizsiniz.
  • kahvehanede konuşulmamış sadece. sahilde konuşmuşsunuz. devlet kurtarma görevi farklı mecrada ifa edilmiş.
  • cehape milletvekili emekli monşerden sonrasını okumadığım yazı.
  • buna yalan diyenin akli yoktur
  • (bkz: bir ulusalcının hezeyanları)

bunu neden iki yıl önce yazmamış fatihçik?
  • (bkz: bsg)
  • biraz beyini çakışan zaten bunları görüp anlıyor. senin gibi bir gazetecinin bunu algılayamamış olması üzücü.
  • madem 2 sene önce böyle bir konuşma geçti, madem konuştuğunuz kişi dış ilişkilerde duayen birisiydi neden bu anınızı o zamanlar habertürk ekranlarından daha yüksek sesle söylemediniz? diye sorarlar adama.

t: 85.000.000 insan içinden tek amacı ülkesine onurlu ve dürüst şekilde hizmet olan birisinin çıkamayaşını konu alan iddialar silsilesi.
  • hahahhahahah

ulan ben bunu yıllardır söylüyordum yakınlarıma.

hatta kendi think-tank’lerinde, 2003 tezkeresi yalan olduğunda sadece iktidarda değil muhalefet üzerinde de kontrolleri olması gerektiğiyle ilgili yapılan tartışmalar ve raporlar var.

edit: kürtçü ve dersimci çete de yukarıda hemen savunmaya geçtiğine göre artık kesin ikna oldum:)
hesabın var mı? giriş yap