• deborah harkness'ın all souls trilogy (türkçe'ye ruhlar üçlemesi diye çevrilmiş) adlı kitap serisinin ilkinin ve bu üçlemeden uyarlanmakta olan dizinin ortak adı.
  • matthew goode ile teresa palmer'ın başrolünde olduğu sky one dizisinin ilk fragmanı düşmüş.

https://www.youtube.com/watch?v=obybmdi4u9a
  • yorum yapmak için erken ama fragmanından fifty shades of grey ve twilight karışımı gibi duran dizi. bu tür kitapların twilight ile yaygınlaştığını düşünürsek çok da şaşırtıcı değil.
  • romantizm ve fantezi birlikteliğinden güzel bir dizi çıkacağını umuyorum. bu yılın beklediğim dizilerinden.

edit: sanırım 14 eylül'de başlıyor.
  • konusu yazılmamış.
    konusu;

diana bishop, tarihçi ve cadı, ashmole 782'ye erişir ve onun gizemlerini çözmesi gerektiğini bilir. o gizemli matthew clairmont tarafından yardım teklif edilir, ama o bir vampir ve cadılar asla vampirlere güvenmemeliler.

düşüncemi izleyince yazıcam.

yollamayı unutmuşum. izledim;
    dehşetti. çok iddiali bir girişti. dizi kalitesini direk yansırıyor ilk anından son anına. çok sağlam bir dizi 2018 dizisi. hayırlı uğurlu olsun.
  • kitaplarına bayılmıştım, dizide çok kaliteli, karakterler çok iyi seçilmiş, tam kitapla uyumlu, 2. bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.
  • 2. bölüm de bombaydı. bu dizi 2018in bombasıdır hayırlı olsun.
  • bu dizinin türüne getirdiği en büyük yenilik ki nazarımda çok büyük bir anlam taşıyor ergen vampir aşkından sonunda kurtulmuş olmamız.
  • vampir işinin iyice bokunu çıkarmadan bırakmayacaklar anlaşıldı bi vampir cadı sikişi görmemiştik çok şükür onu da görücez. daha 2 bölüm çıkmış 2. sezon bütün supernaturaller orgy yapmazsa beğenmeyeceğim dizi.
  • heyecanla beklediğim, çıkan ilk iki bölümünü izlediğim dizi.
    üçlemeyi okuyanlardanım, diziden çok zevk aldım. karakterlerin ete kemiğe bürünmesi çok güzel. matthew karakteri için matthew goodedan pek memnun değilim gerçi. yakışıklılığı biraz göreceli, mesela bana göre değil. kitaba göre daha mükemmel, ilk görüşte çarpan biri olmalıydı. biraz zayıf, anlatıldığı kadar gösterişli değil. teresa palmerı ise diana olarak çok beğendim. hele o bir türlü şekle girmeyen asi saçlarının ekrana yansıtılması çok başarılı.
    diziyi asıl izleme nedenim -zaten en başta kitabı okuma sebebim de onun bu dizide oynayacağının anons edilmesiydi- ise da vinci's demonstan beri çok sevdiğim, eski işlerini de izlediğim, yenilerini de kaçırmadığım, burada da domenico michele karakterini oynayan gregg chillin. keşke daha çok olsa diyorum ama kitapta aldığı yere nazaran bu kadar olması bile harika. italyan tarzı giyimiyle, dalgalı saçlarıyla, farklı havasıyla, venedik kanallarında kanal taksileriyle havalı havalı tur atmasıyla muhteşemdi, bayıldım.
    merak ettiğim ise kitabı okumayanların diziyi beğenip beğenmeyeceği. kitabın çok sıkı hayranları var ama sayıları diziyi ayakta tutmaya yetmeyebilir. bense gregg ekranda olmaya devam etsin diye ve bu süreçte diziye harcanan emeğe ve çalışanların hevesine şahit olduğumdan dizi bitsin istemiyorum. herkesin, özellikle kitabı okumayan arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap