• televizyonlarda osmanlıcanın gerekliliğini saçma sapan argümanlarıyla öne süren zat. osmanlıca ile gençler anne ve babalarının anlamayacağı bir dil kullanarak onların baskılarından kurtulabilirlermiş bu kişiye göre. iktidar yaltakçılığı yapmak için bu kafar saçma ve gereksiz fikirler ile tv de arzı endan etmek neyin kafasıysa. danışmanlık falan bekliyor sanırım kendisi.
  • ne kadar gereksiz bir insan olduğunu cnn türk'te yayınlanan tarafsız bölge programında gösteren akademisyen. fizik, kimya, biyoloji, matematik, tıp okuyabilmek için osmanlıca'nın gerekli olduğunu söyleyen kişi. doçentliğini nasıl aldığını siz düşünün artık. cumhurbaşkanım, başkanım demesi de bundan ileri geliyor. bu gibi insanları gördükçe türkiye'den soğuyor insan. bu adamı televizyona çıkartan ahmet hakan'a da yazıklar olsun.
  • bu akşam katıldığı tarafsız bölge programından çıkınca ilk iş olarak sözlüğe gelip bakacak ve ne yazık ki yaptığı trollüğün şöhret adına yetersiz kaldığını görecek akademisyen.
  • vaktiyle osmanlı arşivi'nde rastladığım delikanlı.

şimdiki haline bakıyorum da... nereden nereye sürüklendi meşhur olacağım diye.

bugünlerde de darbe meselesinden nemalanmak için "darbekarsitiakademisyenler" diye bir şey kurmuş ("kurduk" diyor).

.

oturup tarih/siyaset çalışsa, kitap yazsa. twitter'da lafendazlık yapmasa, harfendazlıkla uğraşmasa. bilmediği alanlarda konuşmaya kalkıp kıymetini düşürmese...

(hele hele, inalcık'ın cenazesinde mezarına kürekle toprak atarken tam karşıdan fotoğraf çektirmese, üstüne üstlük de "ilk toprağı ben attım" diye fotoğrafını twitter'da yayımlama seviyesizliğine düşmese...)

...heba edilecek bir hayat önünde.

ne kalacak senden geride 100 yıl sonra?
  • yusuf halaçoğlu ruslar avrupalılar da 100 yıl öncesinin metinlerini okuyamıyor dedi, bu abi atladı "hayır okuyor!" yusuf halaçoğlu, koydum metni öğrencinin önüne çeviremedi dedi, bu abi yine "hayır okuyor!" dedi. yusuf halaçoğlu "yahu koydum önüne çeviremedi diyorum yalan mı söylüyorum?!" diye çıldırdı haliyle fşsldkdk

asıl koptuğum kısım:
    yusuf halaçoğlu "ne okutacaksın liselilere" dedi, (avrupada emile zola okutuluyor falan muhabbeti üzerine)
    abi atladı yine, fuzuli okutacacaksın mesela!

lan olm bu gençlik deli gibi pucca , çılgın gibi pink freud maynak gibi nil karaibrahimgil, ayşe özyılmazel filan okuyor neyin peşindesin?! fuzuli okutacakmış!!!!

önce mentaliteyi değiştirin osmanlı türkçesi okumayı öğretirsin o kolay.
  • konusmak icin her agzini actiginda hakkinda yazik duygusunu hissettiren kisi.
  • tv de tartışma programında şaşırarak izlediğimiz akademisyen. bilimsellik konusunda, savunduğunuz şeyle ilgili bir belge, bir çalışma var mı şeklinde sorulara, çalışma ne arar la pazarda minvalinde yaklaşan kişi. lütfen birileri farketsin kendisini ve gerekli pozisyonlara gelsin de bitsin şu körü körüne ne dediğini bilmeden savunma dürtüsü. deontoloji kavramını alıp çöpe atmış, ve belki de hiç duymamış, daha fazla söz verilirse, tıbbıyeyi osmanlıca bilmeden bitirdiğim için vicdan azabı duymamı sağlayacak. şahsen gerek pub med de gerek poliklinikte osmanlıcam olmadığı için zorlanıyorum. eminim kimyacıların fizikçilerin de eli ayağı dolaşıyordur.
    edit:imlâ
  • bugün beyaz futboldan ekmek yiyen birini hatırlattı bana bu şahsiyet. sadece söylemesi gerekeni söylüyor, daha da söyleyecek gibi. belli bir süre ekranlarda göreceğiz. yarın görev başarıyla tamamlanınca buna da bir moda programı ayarlanır, yine en kötü beyaz tv'de. öbürünü bağrına basan şuursuz yavşaklar bunu da basar elbet, yine çok komik diye. hiç bi şey yapmasa bi hayda da bu çeker, o da amk mallarına yeter.
  • faruk birtek'e göre bir astroloji uzmanı da olabilir.

göbek ismi de komplo sanırım. merhaba. ben erdoğdu, komplo erdoğdu. ya da dinazorların iri kıyım güreşlerinin suriye ve amerika hattında gidip gelen fay hatları üzerinde geri dönüştürülmesi zor birtakım kırılmalar oluşturması sonucu duygusal olarak provoke olmuş olan gençliğin yeşile duyduğu özlemden dolayı bugün gezi parkı olyları olmuş da olabilir. ya da ırsi olabilir. ben bilemiyorum, erdoğdu kesin biliyodur ama.
  • gezi olaylarina an itibari ile oyle bir acidan yaklasti ki, ben ve tum diger konuklar agzi acik kaldi
hesabın var mı? giriş yap