• idir sarkisi.

txilek elli yi n taburt a vava inouva
    ccencen tizebgatin-im a yelli ghriba
    ugadegh lwahc elghaba a vava inouva
    ugadegh ula d nekkini a yelli ghriba

amghar yedel deg wbernus
    di tesga la yezzizin
    mmis yethebbir i lqut
    ussan deg wqarru-s tezzin
    tislit zdeffir uzetta
    tessallay tijebbadin
    arrac ezzin d i tamghart
    a sen teghar tiqdimin

adfel yessed tibbura
    tuggi kecment yehlulen
    tajmaât tettsargu tafsut
    aggur d yetran hejben
    ma d aqejmur n tassaft
    idegger akken idenyen
    mlalen d aït waxxam
    i tmacahut ad slen

• ilk olarak 1976 yılında piyasaya sürülen bir idir albümü. 1996 yılında yine bu isimle piyasa sürülen bir başka idir albümünde ise ilk albümdeki şarkılara ilave olarak 8 farklı şarkı daha mevcuttur.
  • şahane şarkı yav.
  • çok sevdiğim bir arkadaşımın bana yaptığı en büyük kötülük. dinlemeden duramıyorum, işimden gücümden olacağım diye korkuyorum sözlük.

benim gibi müzik zevki sıfır (rakamla 0) olan birisine yapılacak şey miydi bu? muhteşem.
  • gitar yorumu da aynı hislerle dinlenebilir:
    http://www.dailymotion.com/…dir-a-vava-inouva_music
  • insanı dinlerken dinlendirebilen nadir şarkılardan. tekrar tekrar dinlendiriyor üstelik...
  • acilari hafifletir mi, yoksa insani huzne mi bogar, bilinmez. 1976 yilinda kaydedimis bir idirsarkisi. berberi dilinde yazilmistir. sarkinin adi "kucuk adamim" anlamina gelir. sicak bir aksamda serin bir kuzey afrika ruzgarini teninizde hissedersiniz, tuyleriniz diken diken olur. guzel bir konser kaydi icin: http://www.youtube.com/watch?v=jcpc7ch4nd4
  • tonu mi minör imiş.

allah belanızı versin bütün minörler.

sabah sabah açıp şöyle sakin sakin bir dinleyim dedim, mafetti beni. böğrüme bıçak saplandı lan.
  • beni şaşırtan.

rhythmbox'ı açtım kim bilir ne zamandan kalmış bu şarkı başladı. sol tarafta da "a vava inouva" yazıyor.
  • müziği ve sözleriyle "yüreğin tellerine dokunan" tâbirini fazlasıyla karşılayan hârikulâde şarkı.
hesabın var mı? giriş yap