• kendisi cirkef bir futbolcudur, lakin cirkefligi bir lugano, bir bilica hatta johnson cirkefligi degil hagi cirkefligidir, yani karsisinda adam gibi oyununu oynamaya calisan futbolcu olunca hatta daha da daraltalim "futbol" oynayan oyuncu olunca cirkeflik yaptigini gormedim, galatasaray'in butun maclarini izledigimi iddia etmiyorum, yani gayet centilmence giden bir macta "su guzel ortami bozan adam" pozisyonuna dustugu herhangi bir maci hatirliyorsaniz gonder butonu her zamanki yerinde durmakta. keita'ya cirkef denmesinin sebebi kendisine koala misali yapisan ibneye dirsek atmasi, gogsune dirsek atilinca yuzunu tutmasi, bir pozisyon once kendisini odurmeye tesebbus eden adami sakatlamaya calismasidir, hazmedemiyorsaniz coca cola zero oneririm, siyah ve kalin kutuyu elinize alinca bir serinlik dalgasi yasadiginizi goreceksiniz.
  • kıçıyla rakip sahada top istop eden, rakibinin hayalarını tekmleyen, penaltının atılmasını engellemek amacıyla penaltı noktasını kazan, eliyle goller atan, hakemleri itip kakan ve sürekli aşağılayan futbolcusu olan taraftarın çirkeflikle ve ahlaksızlıkla suçladığı futbolcu. dahasını yazayım mı? gerek yok değil mi?
  • ayiplamamak lazim, misal benim yanimda 87 dk vuvuzela calsalar bogrume dirsek yiyince yuzumu tutardim; sapitmamak elde degil zira. ama yok efendim bu adam galatasaray'a yakismiyor yorumunda bulunanlar da biraz andaval herhalde, adam 10 numara futbolcu. yaptiklari futbolculugun icinde var, iyi veya kotu. bakin ruhban okulu falan demiyorum futbol kulubu diyorum, hani topun tekmelendigi spor dali.
  • türkiye'de oynuyor olmasaydı yaptığı sahtekarlık hakkında 100 entry girilmezdi. bu bir gerçek. ama kendisine toz kondurmayanların da türkiye'de oynuyor olduğu için savunmaya çalıştığı da bir gerçek. yani bu adam türkiye'ye hiç gelmemiş olsa herkes çirkef diye düşünecekti. evet sözlükte 100 entry'e ulaşmayacaktı ama herkesin fikri aynı olacaktı..
  • birbirini yemek için her fırsatı değerlendiren iki klübün yeni kavgası.
    not: hangi takımı tuttuğumun önemi mi var?
  • karakter sorunu var mı yok mu bilmem ama varsa eğer afrikadan çıkmasıyla alakası yoktur herhalde.

yardır yiğidim, abdülkadirim.

edit: olum yanlış anlamışsınız burada şair ırkçılığa giydiri... hasiktir! yoksa doğru mu anladınız? o kadar sapıtmadığınızı söyleyin n'olur.
  • şöyle bir nokta var: daha önce kötü hareketler yapan oyuncuların olması keita'nın bugün (bkz: 20 haziran 2010 fildişi sahili brezilya maçı) yaptığı hareketi masum kılmıyor. 'daha çirkeftir değildir' tartışmalarını bir kenara bırakıp keita'nın yaptığı hareketin sahtekarlık olduğunu söylemek gerekir. hepsi bu. kıyas yapma boşver. keita gün itibarıyla 2010 güney afrika dünya kupası'nın en çirkin iki hareketinden birine imza atan oyuncu oldu. diğerine elano'yu sakatlayan tiote imza attı.
  • drogba'ya iki asist yapsa, üç gol atsa, takımını da tek başına sırtlasa inanın son yarım saatte hakkında yaklaşık 100 entry girilmezdi. en fazla 20-25 civarında seyrederdi. gerçi fenerbahçe'de oynasaydı eğer, dünya kupasında da bir gol atsaydı, yeterdi. o an dünyanın en iyi futbolcusu ilan edilmişti zira.
  • bugün malesef "yine" kötü şeyler yapan futbolcu.
    kaka yı oyundan attırmak demekte pek mantıklı değil kaka da çok iyi niyetli gözükmedi bana.
    ammaaa
    bizim neden kewell'ı ergün'ü ve adı ilk anda aklıma gelmeyen diğerlerini sevdiğimizi hatırlattı. yapmayın bunları üzmeyin bizi.
    futbol o kadar karmaşık bişey değilki.
  • yaptıklarının emek hırsızlığı olmadığını emek hırsızlığının sadece olayı farketmeyen hakemin yaptığını söylemek ,soygun yapan hırsızın polise yakalanmadığı sürece suçsuz olduğunu kabul etmekten pek farkı yoktur .
hesabın var mı? giriş yap