şükela:  tümü | bugün
  • 2 ay önce facebookta canlı yayınlarına denk gelerek haberdar olduğum topluluk. üniversite gençleri üzerine söyledikleriyle dikkatimi çektiler ve bir şekilde takip etmeye başladım. üniversite öğrencilerinin okurken harçlıklarını kazanabilecekleri bir yapı olduklarından bahsediyorlar. benim anladığım kadarıyla gençlerin geleceklerini kurmalarının tek yolunun girişimcilikten geçtiğini ve bunu yaşam tarzı haline getirmelerini anlatıyorlar. üniversite öğrencileri ve koçlarla bir topluluk oluşturmuşlar. henüz deneyimleme imkanım olmadı ama sözlükten acadebiye katılmış arkadaşlar var ise yeşillendirebilirler.
  • yeni nesil keriz silkeleme platformu demek isterdim ama yeni nesil değil.

pazar yerinde "birşeyler" sattığın bir market açıyorsun. sisteme adam getirdikçe daha çok kazanıyorsun, onların sattıklarından da kazanıyorsun. biyerlerden tanıdık geldi dimi ..

ihlas ve titan tuzaklarına düşen neslin çocukları mega holdinge düştü. akillanmadilar çiftlik banka falan düştüler. şimdi de binlerce insan buradan kaybedecek. babadan oğula nesil bunlar.

ınstagram hesaplarına şöyle bir göz gezdirdim. seçilen görseller, renkler fontlar ben dolandırıcıyım diye bağırıyor. satılan ürünler de vapurda bile satılamayacak kadar dandik. probiyotik çamaşır suyu, adacayı vs. probiyotikli çamaşır suyu ne yahu kefir mi bu?!?

özetle: uzak durun olm son üç kuruşunuzu kaptırmayın artık şöyle tiplere.
  • buralar değerlenecek. yerinizi alın.

işe yaramaz mega holding mantığı.