• eskisehirde hem sabah piyasami yapayim hem de karnimi doyurayim dedirten kahvalti, brunch mekani, ve kahvaltilarinin da bir numarasi yok. eski yerleri gercekten daha guzeldi, orada kisin pencere kenarinda kar yagarkan bir kahvalti yapmisligim vardi, o halini begenerim, aslinda kar yagarken pencere kenarinda oturup disariyi seyretmek her zaman guzeldir.
  • lüleburgazda da bir şubesi bulunan restorant**lar zinciri...künefesi akıllara zarardır miğdeye ise yarar.
  • ilk olarak atakule karşısında açılan, sonra hoşdere caddesi'ne yayılan, açlık gideren mekan.
  • yeni konseptiyle mekana agzına kadar dolu halk otobüsü izlenimi vermeye çalışmışlar heralde.. girip oturmayı bırakın insanın bakası kaçıyo.. ortam okadar dolu yani. sandalyelerle masalar okadar sıkışık ki oturmak için levitasyon gücüne ihtiyaç varmış gibime geldi..
  • rüyamda bana "acıktım" diyen bir kızı yemek yemesi için götürdüğüm yer.

bu isimde bir mekana hiç gitmemiştim. mekanın adı ile kendi durumunu böyle güzel harmanlayıp, tek kelimeyle tarif edince şaşırdığımı hatırlıyorum. sözlüğe girip araştırınca daşlar yerine oturdu.
  • eskişehir acıktım doktorlar caddesinin gar tarafında acıktım kafedeyiz isimli yeni mekanına taşınmıştır.gördüğüm kadarıyla garson/çalışan sayısı mekan kapasitesine göre oldukça yetersiz kalmakta,garsonlar iyi hizmet verebilmek için ordan oraya koşturmalarına rağmen müşterilere yetişememektedir. eski mekanın sıcaklığı kaybolmuş gibi gözükse de uzun beklemeler sonunda gelen yemeklerin lezzetinde bir değişiklik olmamış,ayrıca fiyatlarda ufak da olsa bir artış gözlenmiştir.
  • ankara atakule karsisindaki tost ve sandvicleri guzel fast foodcu.. evlere paket servisi hizlidir.. motorlu elemanlarinin montlarinda harley davidson logosu seklinde aciktim motor servisi yazar..
  • bazen insan bu sözü söylemesinin akabinde, gözlerinin icine bakarak 'hemen yemek hazırlim öyleyse' diyecek birine çok ihtiyaç duyar.
  • gece 1den sonra dakika başı mideden beyne mi yoksa beyinden mideye midir bilinmez yankılanan ünlem!

yesem mi yemesem mi ikilemi ise insanın daha da acıkmasına yol açıyor.. kahvaltıda yerim hayalleri arasında yutkunmak zor olsa da doğru olan bu.. 100 yaşımıza kadar yaşayıp napacaksak...
    (bkz: bir omletin düşündürdükleri)
hesabın var mı? giriş yap