• anadolu yakasında çalışanlar için hayali bile güzel olan şey. alıcaksın güzel bir tekne, işinden evine, evinden işine tekne ile keyif yapa yapa, trafik sıkıntısı çekmeden gideceksin. yaşadığın yer keşmekeşten uzak olacak ama hemen denizin dibinde olacaksın. daha ne olsun..
  • ben bunu yaptım.

büyükada'da kalıyordum. sabah ilk vapurla, ön alt salonda uyuyarak okula gidiyordum. okuldan sonra iş. sonra da son vapurla yine ön alt salonda uyuyarak adaya dönüyordum.

de işte vapurlar sis olunca, lodos şiddetli olunca çalışamıyor. açıkta kalıyorsun.
  • bi "adada yaşayıp adada çalışmak" değildir.
  • biraz garip bir başlık olmuş ama ileride gerçekleştirme ihtimalim olan şey. en azından birkaç yıl denemek isterim.

başta sıkılırım ben orada diye düşünsem ve o atlardan gelen koku bazı yerlerde insanı rahatsız etse de yavaş yavaş aklıma yatan durum. belli saatten sonra zaten yerlileri dışında pek kimse kalmaz. hem kışlık hem de yazlık olarak kullanılabilir. en güzeliyse araba yok, manzara güzel. ada pahalı derler ama bim var yani. daha ne olsun :)

bir de ev kiraları şaşırtıcı biçimde ucuz. ev almak istediğinizde pahalı diye konuşmuştu orada yaşayan bir hocam. yalnız yedi yüz tl bahçeli ev kirası. zaten bahçeli evleri seven biriyim. şöyle oturduğunda yeşillik olsa fena mı olur :) hırsızlık da yok. tabii örnek verdiğim ev eski diye öyleymiş. iyi yerler de bin tl falanmış. her şeyi geçtim her yere ulaşım imkanı çok rahat. ulaşım için bile düşünülebilir ama işte bir müddet sonra sıkar mı insanı onu bilemedim.
  • dünyada sadece istanbullular nasip olduğunu düşündüğüm ve her gün günyanın trafik çilesini çekmek zorunda kalan sabırlı yurdum insanı hali. *
hesabın var mı? giriş yap