94 entry daha
  • beni biraz hüzünlendirmiş fotoğraf.

çok küçükler. muhtemelen, sadece kurs süresince kapattılar başlarını. yaşlarına uygun olsun diye de pembe pembe giydirilmişler. yine de gerek yoktu. bazı şeyleri erken öğrenmek daha kolay; düzgün denetlenen bir yerse orası, yazın kursa gitmelerine lafım yok -buna zorlanmadılarsa. ama, o minicik yavruları tesettüre sokmaya gerçekten gerek yoktu. bildiğim kadarıyla; islam'da, kuran okurken başın örtülmesi gibi bir gereklilik yok.
  • wtf dedirten fotoğraf! acaba o fotoğraftaki çocukların kaçı özgür iradesiyle o kursa gelmek istemiştir
  • harika bir fotoğraf emeği geçenlerden allah razı olsun! onur yürüyüşünde eşcinsel çocuklar en ön safta bi dünya makyaj, saçma sapan kıyafet ve sapkınlıkla yürürken “özgürlük” ama bu melekler “yobaz” öyle mi? :d
  • kuran okuyabilirler dinimizdir ama bu tarz kıyafetler arap kültürcülüğünden başka bir şey değildir.bir eşarp bağladanız olmaz mı anadolu kadını gibi.
  • sayıp söven hödükler biliyoruz ki derdiniz çocuk falan değil kininiz işin özüne.
  • gayet normal bir fotoğraftır. "ağaç yaşken eğilir" atasözümüzden bihaber olan kitleye anormal gelebilir.

bale kursuna gidip mini etek ile resim çektiren çocuklarımızı normal görüp, bu adanalı çocuklarımızı anormal görenlere ise "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" deyimimizi hediye ediyorum.
  • hala güzel insanların,hayat nesesinin devam ettiğini kanıtlayan foto
  • 1) islam arap emperyalizmidir.

2) küçük çocukların tanrı, gaip, cennet, cehennem gibi kavramlarla bu kadar erken yaşta karşılaşmaları gerçeklik algılarına çok zarar verir.

3) çocuk ailenin olduğu kadar toplumundur da üç dört yaşında her şeyin cevabının tek bir kitapta olduğunu öğrettiğiniz bir çocuğun diğer bilgi kaynaklarına saygı duyma ihtimali çok düşüktür.

4) bilimsel eğitim hataları kabul edip gelişme ihtimalini saklı tutar dini eğitim, özellikle islamın bizde yaygın öğretilen şekli, kuranın hiç değişmediğinin ve tüm cevapların orda saklı olduğunun öğretilmesine dayanır.

5) gerçekliğin sabit önceden belirlenmiş, insanların ise bu dışsal belirlenim üzerinde hiçbir etkisi olmayan canlılar olduğuna dayalı bir inanç eleştirel düşünmeyi imkansız hale getirir. dünyada son 500 yılda yaşanan mücadelelerin temelinde buna karşı çıkış vardır.

6) çocuğun gelişiminde aile önceliğe sahip olsa da hiçbir ailenin çocuğunu uyuşturucuya alıştırma, dilendirme gibi özgürlükleri yoktur. çocuğun zihinsel gelişimini engelleme ihtimali çok çok yüksek olan bir eğitim türü kabul edilebilir bir şey değildir.

benim kafama hiç yatmasa da çocukların başlarını kapatmaları falan çok önemli değil ama en azından bir kadın öğretsin öğretecekse neden bütün otorite erkeklerde. küçücük kız çocuklarını yılda bir gece dua ederek her türlü sorumluktan kurtulabileceğine inanan insanlara teslim etmek hiç mantıklı gelmiyor bana.
  • her iki düşünce yapısında olupta kin kusan içi katran yuvası olmuş insanlar yok olsa dünya eminim daha yaşanılabilir bir yer olurdu. bu toprakların üzerin de neyin laneti vardır bilmiyorum ancak,bu ülke de insanlara karşı saygılı, hoşgörü içinde fesat barındırmayan, makul doğrular noktasında yaşayan,hayatın da sevgi olan, adalet duygusuyla yaşayan dürüst insanlara yazık oluyor. onun haricinde ki sağının da, solunun da siyasetininde canı cehenneme ( ).
  • çocuk istismarı falan değildir. ben çocuğumu baleye gönderirim, biri karate kursu aldırır bir diğeri keman öğretir. kemalist zihniyetin açmazı bu. birey yetiştirme iddiası var ama bilinç altı tek tip, askeri model robotlar yaratmak.
    mini etekle uğraşan insanlarla aranızdaki fark sadece ton farkı.
    (bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)
193 entry daha
hesabın var mı? giriş yap