şükela:  tümü | bugün
  • istanbul içinde internetten alınan ürünlerin aynı gün teslimatını sağladığını iddia eden lojistik şirketi. denemek için 2 kasım çarşamba günü bir alışveriş yaptım ve işyeri adresimi verdim. 4 kasım cuma gecesi 22:30'da, tekrar ediyorum gece 22:30'da cep telefonumdan arayaran kişi önce ismimi sordu, sonra yakın zamanda bir siparişim olup olmadığını. elbette bu saatte insanın beklediği tek telefon bir dolandırıcıdan olduğu için aklımda sadece acaba beni nasıl dolandırmaya çalışacaklar düşüncesi dolaşırken karşıdaki arkadaş siparişi getirdiklerini kapıda olduklarını belirttiler. kendilerine orasının gördükleri üzere bir işyeri olduğunu, pazartesi getirmeleri gerektiğini belirttim. pazartesi mesai saatleri bitmek üzere ve henüz gelen giden yok, acaba 22:30'da mı teslimat yapıyorlar sadece?
  • gold.com.tr 'de alışveriş sonrası taahhüt ettikleri 1 gün içinde ürünü getirip bıraktıkları için bu firmayı seçtim. zira evimdeki modem arızalı ve internet yok diye en hızlı yolu aradım. gün içinde işte olduğum için en azından ev ahalisi alır da kullanmaya başlar, bende akşam geldiğimde kullanabilirim düşüncesiyle..

    gel gelelim, hem gold bu taahhütünü yerine getirip 1 gün öncesinden verdiğim siparişi ertesi güne hazırlama zahmetine girmedi (faturasını bile kesmemiş..) hem de bu firma yoğun olduğu için siparişimi almamış. en azından çok bilmiş müşteri temsilcisinin rahat beyanı bu..

    bu firmayı henüz ideal şartlarda deneme imkanım olmadı, fakat buradan 2 çıkarımda bulundum. ilki, bir daha gold'dan bir şey alırsam yazı yazdığım bu klavye bana girsin.. ikincisi ise, iyi yada kötü test edemediğim bu firmayı, sırf gold'un bana yaşattığı soruna ortak olduğundan dolayı bir daha tercih edersem, klavyenin yanındaki mause da bana girsin..
    o kadar net..