herkesinbirhikayesivar

  • çılgın (149)
  • 620
  • 13
  • 2
  • 1
  • bugün

renault megane 3'ün soyulan direksiyon simidi

edit:
konunun ve yazılarımın uzadığının bilinciyle, bu konuya vakıf herkesin entryi de okuduğunu düşünerek tüm yazıma edit geçiyorum;

2010 modem renault megane bir aracım vardı ve 6 yıldır direksiyonu aşırı soyulma ve dökülmeler yaşıyordu. bunu yıllardır gittiğim servise ne zaman göstersem kullanıcı hatası olduğu, garanti kapsamında değişim yapılmayacağı söyleniyordu. bir gün farklı bir servise de gittiğimde aynı yanıtı alınca ümidim kırılmıştı.. en sonunda geçenlerde direksiyonun daha da inceldiğini fark ettiğimde atarlandım ve şikayetvar, çağrı merkezi ve yetkili servislerine şikayetlerde bulundum. aynı şekilde buradan da "ben bu sorunu yaşıyorum, bu modellerde bu sorun var dikkat edin" demek adına bir konu açtım.

konuya bir çok arkadaş farklı şekillerde açıklamalar ve yorumlar yaptı. bana yardımcı olan bir çok arkadaşa teşekkür ederim. bu tarz durumlarda bilgi asitmetrisi denilen olayı ancak böyle durumlarla aşabiliyoruz. bu nedenle eksiklerimi kapatan bir çok arkadaş oldu, onlara tekrar teşekkür ederim..

netice olarak ben ilgili şikayetlerle birlikte buraya da şikayet kaydımı bırakınca ilgili firma beni ciddiye aldı ve bana genel merkezlerinden bir yetkili arkadaş telefon ile ulaşarak yardımcı olmak istediklerini belirtti ve asf renault yetkili servisine yönlendirdi. burada hiç bir ücret almadan direksiyon değişimimi sağladılar. bir güzel de ilgilendiler ki arabamı almaya gittiğim gün gibi hissettirdiler. bu mutluluk vericiydi..

buradan 2 ders çıkardım. bu tarz durumlarda, büyük kurumların hepsi aynı mantık ve maltelite ile olaylara bakmıyor. bu nedenle herhangi durumda farklı bir servisin de fikrini almak yararlı olabilir diye düşünmeye başladım. bir diğeri ise her ne kadar ilgilenseler ve ücretsiz yardımcı olsalar bile, bazı konularda en ufak iş bile belirli boyuta gelmeden çözüme bağlanmıyor. yani büyük kurumlarda dert ve şikayet için ilgilenilmediği zaman, başvurulacak sosyal medya da etkili oluyormuş.. (halbuki amaç bu da değildi)

sonuç olarak direksiyonum ücretsiz değiştirildi ve ilgileriyle beni çok memnun ettiler. lakin bu fabrika çıkış bu kadar kötü bir direksiyon simidi ürettiklerini eleştirmeyeceğim anlamı taşımıyor. yani benim sorunumu çözdüler diye yanar döner olmayacağım, hala bu modellerde bu kadar kalitesiz direksiyon simidi ürettikleri için kızgınım. fakat geçde olsa ilgileri, alakaları ve sorunumu çözdükleri için kendilerine teşekkür ederim.

yorumlarda farklı markaları tavsiye eden arkadaşlar vardı. renault'u yere vuranlar da.. herkes kendine göre haklı. fakat renault bir tofaşla veya düşük segment farklı markalarla karşılaştırmak ayıp olur. netice itibari ile uzun yıllardır kullanırım ve aman aman sorun görmedim. arabaları ve parçaları öyle ucuz sanılmasın, bir bmw, mercedes tadında olmasa bile hatrı sayılır fiyatları var. fakat buradan şunu çıkardım, forumda herkes bu kadar kaliteli arabalara binecek durumdaymış. ne diyelim allah daha çok versin, her yıl yenisini almayı nasip etsin. herkese ilgisi için teşekkürler.

devamını okuyayım »
06.05.2016 13:48