• yazık lan size. bırakın ekşisözlüğü de biraz bilim falan okuyun.
  • siz ne sanmıştınız? :d
  • konuyla ilgisi olan arkadaşlar için peter wohlleben'in bu konuda geniş kapsamlı bir kitabı vardır.

bu linkten dinleti şeklinde baya faydalanabilirsiniz.
    ekstra olarak kitaba bakmak isteyenler için kitabın tamamını bu adrese upload ettim,bakınabilirler..
  • (bkz: i am groot)
  • iletişimi insan gibi konuşup hayvan gibi koklaşmaya indirgemeden düşünürseniz bitki hayvan farketmeksizin canlı olan organizmaların kendi türleriyle sürekli etkileşim halinde olduğu doğrudur. yalnız evinizdeki orkidenin başında çene çalmanın ikinize de faydası olmaz. çiçeğe zarar vermeyin yeter.
  • yangın çıktığında muhtemel tweetler;
    -yangın var
    -evet yanıyoruz
    -yangın
    -enişteee yangın var
    -anlaşıldı yangın var
    -hava sıcak ondandır
    -yanıyorum
    -yangın
    .....
    gülmüştüm ama bir anda içim acıdı, hem de çok.

ayrıca “gizlice” derken? bizden mi saklıyorlar?
    insanın keşfettiği yeni şeylere yaklaşımı enteresan. bugüne kadar fark edilmemişse bunun sebebi “gizlice” konuşuyor olmaları(?)
  • insanların açık açık konuşamadığı şu vakitlerde ağaçlar tabi gizlice konuşur. ne yani bağırsınlar mı?
  • bana gizlice değil de aleni bir şekilde konuşuyorlarmış gibi geldi. biz çok anlamıyoruz. yoksa belli ki çok pis geyik dönüyor, o kadar salkım saçak kök o yüzden.
  • dogadaki hersey birbirleriyle iletişim halindedir. örneğin nasıl bir yerde su varsa arılar 8 seklinde adeta dans ederek diğer arılara da burda su ya da vs var diye sinyal göndererek onların da haberdar olarak gelmelerini sağlar. ağaçlar da böyledir.
  • bana küçükken eskiden konuştuklarını ama insanlar onları kesmeye başladıktan sonra insanlar ile konuşmayı bıraktıklarını söylemişlerdi inanmıştım yanlarına gidip konuşun benimle yemin ediyorum kimseye söylemem diyordum konuşmadı pezevenkeler neyse kötü konuşmayalım nede olsa o2 lerini kulanıyoruz hakları var üstümüzde (bkz: yüzüklerin efendisi izlememiştim o zamanlar)
hesabın var mı? giriş yap