• üç beş heyecanlı yakışıklı efendi gencin vücut geliştirme, spor sağlık vs üzerine açtıkları youtube kanalı. http://www.youtube.com/user/agirsaglam
  • bu çocuklar üniversite öğrencisi. üstelik mühendislik okuyorlar. kafaları çalışıyor, senin gibi 40 iq düzeyide tipler değiller. bilgileri geçtim, sadece potansiyelleri ile bile fazla gelir sana. ingilizce biliyorlar ve literatürü takip ediyorlar. bu camiadaki 99% gibi götten sallamıyorlar mesela.
  • furkan ve semih adında iki kafadarın emeğiyle ortaya koyduğu ve fitness bilgilerini paylaştığı web sayfası ve youtube kanalı'dır.

ağırsağlam' ı farklı yapan nedir ?

bu soruların tek basit yanıtı: kalite'dir.

-çocuklar gönül işi yaptıklarını ileri sürüyorlar efendim, bakınız benzer işler yapan adamlara karşılaştırınız kimin videoları ağırsağlam gibi production sürecinden geçerek gerek müzik alt yapısı gerekse önemli editler yardımıyla adeta profesyonelce iş ortaya koyuyor ? logoları veya videolarının renk filtreleri bile özel bir iş çıkardıklarını göstermektedir.

-benzerlerinde bolca nasihat var, ağırsağlam ise doğrusuyla yanlışıyla gösteriyor hareketleri, icraat var, kendi başına spor yapmak isteyenlere bir rehberdir.

-samimiyetlerini güven verici buluyorum.

-15 dakika skype görüşmesinde 200,00-tl talep eden personal trainer zırtapozlarından değillerdir.

günümüz koşullarında gençler arasında uyuşturucu kullanımı yaygınlaşmışken, daha da ılımlı bakacak olursak gençlerin bilgisayara bağımlılığı ordadayken; ağırsağlam bu noktada çok güzel bir örnek sergilemektedir. bunun yanlış neresinde ? spor yapın,özendirin ve teşvikedin, kimseye bir zarar gelmez. bundan mütevellit kendileri tebrik edilmeli ve desteklenmelidir.
  • steroidi basıp şişmekten başka meziyeti olmayanlara dert olmuş oluşum.

fitness için türkçe hazırlanmış en iyi kaynaklardan birisidir.

bir de bu gençlerin vücuduna 3 aylık vücut denmiş ki diyen de cehaletini göstermiş. üç ayda maksimum 3 kilo kas yapabilirsin kardeş. bu gençlerde de 3 kilo kas var değil mi? kaldı ki bu oluşumu kuran gençlerin gayet fit ve define bir vücudu var. karın kasları muntazam görünüyor. six pack görünecek yağ oranında vücutlarının dolgunlukları yeterli ki zaten 2 yıldır yaptıklarını ve bu süreçte 15 kg civarı kas kazandıklarını söylüyorlar ki gayet optimum bir kas kazanımı elde etmişler. tüm yıl boyunca lean bulktalar ve gelişimleri zaman ilerledikçe artacaktır.

kendilerine böyle bir oluşum kurdukları için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
  • bana göre şu an alanlarında en iyi olan türk youtuberlar.her soruya özenle ve anında cevap vermeleri,araştırmaları,samimiyetleri gerçekten çok hoş.
  • biraz önce bir cümle kurdu bu elemanlardan biri:

"bu doktorlar ilaç firmalarının verdiği paralarla yurtdışı konferansına gidiyor, kendilerinin çok okumuş aydın olduklarını düşünüyorlar"

ben daha ne diyeyim ki, dumurum.

herhangi bir doktor gitsin 10 yıl okusun, akademisyenleri zibilyon tane araştırma yapsın, tez konusu çıkarsın yani sağlık açısından uzman olsun. sen çık doktorlar bir bok bilmiyor de.

yarın öbür gün ne bileyim ilaçsız tedavisi olmayan bir hastalık geçirsen o zaman da et, süt, tahıl yemeyerek tedavi olursun. sivilce uzmanı!
  • (bkz: servet çetin)
  • tanım: bazı haterlar tarafından (bkz: #56400519) hakkında yalan bilgilerle atıp tutulan (bkz: dezenformasyon)'a uğratılan internetin yeni fitness fenomeni.

ben bir mühendisim ve mühendislerin %95'i gibi götü göbeği salmış bir vaziyette yaşamıma devam ediyordum. sağlıklı olmak, patates çuvalı gibi yaşamamak, karşı cinsle olan ilişkilerimin kolaylaşması vb. sebeplerden dolayı geçen sene hayatımda radikal bir karar alarak ciddi anlamda fitness yapmaya karar verdim ve bu konuda internet üzerinden videoları izlemeye başladım.

bu süreçte de youtube'da karşıma çıkan; ağırsağlam, savaş hoca ve diğer hocaların videolarının bir kısmını izledim. temelde hepsi aynı şeyleri anlatıyordu "beslenme, antrenman, uyku" ancak benim için ağırsağlam'ı özel kılan şey kas geliştirme ve spor'un sadece baklavaları ortaya çıkartmak olmadığını ve sporun aslında bir yaşam felsefesinin yapıtaşı olduğunu ortaya koymasıydı.

ağırsağlam insanların sadece 50cm kola sahip olmaları için değil "estetik/atletik/sağlıklı" olmaları için yola çıkıyor. steroid'in/doğal olmayan yolla kas kazanımının her türlüsüne karşı. bu sporda insanları kandırarak paralarını almayı amaç edinen diğer insanların, stereoid/protein tozu şirketlerinin ve bu şirketlerle anlaşan hocaların kendi tabirleri ile "dümenlerini" ortaya çıkartmak için çalışıyor.(bkz: elliott hulse) (bkz: paul chek) gibi kişileri takip ediyor ve sadece fitness değil felsefi anlamda da bilgilerinin üzerine koyup bunları bizlerle paylaşıyor.

yeri gelmişken ciddi olarak söylüyorum bir bakın bakalım bu "paul chek" kimdir, "elliott hulse" kimdir. bu adamlar sadece antrenör değil, bu kişilerin yaşam felsefeleri var. iyi/kötü/doğru/yanlış dediğimiz herşey üzerine eleştirel bakış açıları geliştiriyorlar. insanları sistemin kölesi olmamaya yönlendiriyorlar. elliot yeni dünya düzenindeki kapitalist çarkın üzerine gidiyor, paul chek besin endüstrisinin tüm dümenlerini gözler önüne seriyor. ben ağırsağlam üzerinden bu kişileri tanımış oldum.

bir diğer değinmek istediğim konu ise son zamanlarda ağırsağlam ile savaş hoca arasındaki polemik. öncelikle benim çok da umrumda değildi bu polemik ama ta ki dün entry'min başına yazdığım hater entry'sini okuyana kadar. arkadaşlar olay tam zıttı, ağırsağlam verdiği bütün bilgileri bilimsel yazı ve makalelerle destekleyen taraf, "dünya sağlık örgütü", "amerikan spor ve ilaç enstütüsü" gibi kurumların yapmış olduğu araştırmalar üzerine kuruyor bütün anlatımlarını, en son çıkan akademik makaleleri ve verileri takip ediyor ve kendisi makaleler hazırlıyor.

http://agirsaglam.com/…og/item/56-protein-yalanlari

şuna bir bakar mısınız sizden rica ediyorum adam oturmuş "ne kadar protein almayız" gibi vücut geliştirme sporu ile ilgilenen hemen her herkesin aklını kurcalayan bir konu hakkında 26 kaynakçalı bir makale yazmış. evet yanlış okumadınız tam 26 farklı kaynak. bu kaynakların hepsi de dünyada otorite sayılan enstütü ve (bkz: journal)'dan. sonra da ağırsağlam savaş hoca'ya soruyor "hocam siz çok protein yiyin diyorsunuz ama bakın araştırmalar sizin söylediklierinizin aksini gösteriyor" diyince "ağırsağlam sen de kimsin? 3 yıllık antrenmanın var sana kalmadı bu iş" şeklinde bir geri dönüş alıyor. "hocam peki kaynağınız nedir bu işin doğrusunu tartışalım" diye sorunca da "kaynak kolumdur" şeklinde bir yanıt veriliyor...

ağırsağlam'ın bilimselliğini gösteren başka bir kanıt şu video'dur:
    https://www.youtube.com/…syqg-m8xezlkflfn-q5xvdfqc-

adam video'nun başında "söyleyeceklerimin hiçbirisi kendi anekdotlarıma dayalı olmayacak. tamamen akademik kaynaklardan aldığım bilgileri sizlerle paylaşacağım" diyor. bunu sürekli vurguluyor "bro science" denen kulakdan dolma bilgilerin sürekli ortamda cirit atması durumu değiştirmek ve bu sporun akıl/mantık/bilim çerçevesinde yapılmasını söylüyor.

son olarak 3 yıllık tecrübe ve "komik vücut ölçüleri" mevzusuna gelecek olurak:

akıl yaşta değil baştadır. bir insan bana tamamen kontrollü deney ve kontrollü gözlemlere dayanan bilgileri objektif bir şekilde sunabiliyorsa antrenman yılının bir önemi yoktur. kaldıki bu kişi de bu bilgiler ışığında 3 yıldır spor yapmış ve gerçekten başarılı sonuçlar almış ve bunu "hiçbir ücret beklemeden" insanlarla paylaşıyor. bunu da yeri gelmişken belirteyim adamın tek derdi "insanlar daha sağlıklı/kaliteli yaşasınlar, ilaçlara, doktor reçetelerine bağlı kalmasınlar". bunun için kimseden "tek kuruş para istemiyor". bunca zamandır da gelen bütün soru e-mail ve yorumları tek tek yanıtlayıp tek kuruş para istemedi sadece o insanların sağlıklı olmalarını istedi!

o doktor mevzusuna iyi bakın bakalım "doktorlar bir b.k bilmiyor" derken tüm doktorluk mesleğine mi sallıyor yoksa hastalarını sağlıklı yaşamaya tevşik edeceği yerde onları ilaç manyağı yapmaya kalkan "bazı" doktorlara mı sallıyor? meselenin bağlamını yitirecek şekilde video'nun orta yerinde cümle cımbızlayıp hater'lık kasmayın boşuna.

komik vücut ölçüsü mevzusunda entry'min en başında da dediğim gibi adamın derdi marvel karakteri (bkz: hulk)'a dönüşmek değil "estetik/atletik/sağlıklı" olabilmek kaldı ki zaten "sokaktaki insanların %99'undan" daha sağlıklı gayet atletik ve estetik bir vücuda sahip. kendi söyledikleri ile çelişmiyor. bu sebeple hele ki felsefi bakış açısını da sayarsak konular hakkında bilgi aktarabilecek yeterliliğe sahip. ayrıca illa ben yarışmaya katılacam veya hulk'a dönüşeceğim diyenlere de zaten program veriyor.

velhasıl; 1 senelik fitness tecrübemin sonucu olarak internette birçok kanal inceledim ve akla/mantığa kendi yaşam tarzı ve felsefeme uygun olan ağırsağlam, genç ve fit gibi kanallardan çok faydalanıp. hiç kas kaybetmeden ve aç kalmadan 6 kg yağ verdim. hala da sonuçlar almaya devam ediyorum ve spor sürecim de bir daha bırakmamak üzere devam edecek diye umuyorum.

bu süreçte hayatıma pozitif anlamda en büyük katkıyı yapan kanal olan ağırsağlam hakkındaki karalamalara dayanamayaraktan bu entry'i girdim. bu duruşunu bozmadığı sürece türkiye'nin en başarılı fitness kanallarından biri olacağına eminim yolunuz açık olsun.
  • vucut geliştirmeye ilgili her turlu bilgi içeren efendi iki genç arkadaşımızın kanalı ayrıca sitelerinde var ve orada amaca yonelik her turlu program var ve hepside ücretsiz severek takip ediyorum
  • her ne kadar, videolarda ki cocuk konusurken.. agzina "dambil"la vurma istegi olustursa da yeni baslayanlar icin takip edilebilecek en dogru seyleri soyleyen kanal.

hele bir oturup soluklanirsa cok daha saglam yuruyecegine eminim. bu tavrida suserlerin de belirttigi uzere yastan kaynaklanan bir durum.

tek yanlis olan tarafi tavri ve uslubu. elestirileri dikkate alip bunu da duzeltirse eger kopar gider.

bu arada bence formu da liftleride yasina ve kilosuna gore gayet iyi .. isin kolayina kacip uc aylik bir cycle yapip on kilo koysaydi takipci sayisini uce katlardi..
hesabın var mı? giriş yap