• evet adettendir ağlarlar.
  • görmezden gelerek, yok sayarak, olmadı üstünü örterek her sorunu çözebileceğini düşünen erkeğin cins-i latif olanı.
  • belki de her seye gercekten aglayasi geliyordur, gozyasi gozunun ustundedir belki gercekten. o da istemiyordur belki aglamak, cunku bazen aglamak o kadar gucsuz gosterir ki... herkes bakar sana, icinden guler kıs kıs... kimisi de karsisinda aglayan bir kadin gordugunde egosunu tatmin eder... istemezsin ağlamak, dayanamazsın yutkunursun. cevap veremezsin sorulara, cevap veremezsin hakaretlere. yenilirsin. cevap verirsen ağlarsın yenilirsin.
  • ıste o benim ben yani (bkz: balik burcu kadini)

ınanilmaz tipsiz tipsiz huylarim var ama kendime bile itiraf edemiyorum. ama en sevgili silahim gozyaslarim. benim icin aglamak o kadar kolay bi eylem ki , ne zaman haksiz olsam aninda nemrut suratumin akabinde soyleyeceklerimi soyler sonra o aglama moduna girerim :) cunku bu her zaman isime yaramistir. zaten aglamak kadinlar icin bebek oyuncagi bir eylemken balik burcu kadini icin duble kolaydir . siz siz olun bi balik kadiniyla takilirken 3 kere 5 kere ne bileyim 10 kere dusunun. ama sunu da belirtmeliyim bence en guzel sevgili yine de baliktir. sizi her turlu tatmin eder ;))))
  • bebekliğinde öğrendiği en temel şeyi uygulamaya devam eden bir insandır. küçüklüğünde öğretilen koşullandırma neydi ağlaması karşılığında isteklerinin yapılıyor olmasıydı. büyüdüğünde yaşadığımız toplumun farklı yönlerden ama aynı şekilde ürün ortaya çıkaran toplumsal cinsiyet rolleri kadının olur olmaz şeylere ağlamaya itti. eğer ki ağlars sözde 'güçsüzlüğünü' karşısındakine vurgulayacak ve karşındakine duyguları konusunda ikna edecek veya yaptığını haklı çıkaracak. sorumluluk sahibi ve özgüveni yüksek kadınların kullanmadığı bir yöntemdir ağlamak.
  • ...
  • çözer de değerli de olur, üste de çıkar.

benim gibi kadınlar da gözyaşını kimseye göstermemek için uğraşıp durur, gözyaşını göstermek acizliktir bizim için.

sorun ağlak kadınlarda değil, o ağlamaya inanan erkeklerdir. ( anlamam zaman aldı.)
  • basligi acan arkadasin saydigi sebeblerdeki hakliligi gozeterek kismen ona katiliyorum. fakat keske biz erkekler de oyle kolay kolay aglayabilsek. ben gec kesfettim aglamanin ne buyuk bir sifa kaynagi oldugunu. cok matah birseymis gibi yillardir icimize attik da durduk. o guclu, kuvvetli, dikbasli imajimiza zarar gelmesin diye yuregimizi viraneye cevirdik. bak yine sinirlendim bizi boyle yetistiren kulture orfe ananeye.

acik konusayim simdiki aklim olsa en basindan beri en ufak ters birsey oldugunda hungur hungur, salya sumuk aglardim. aglamanin buyulu tilsimini bizden evvel kesfeden tum kadinlara saygilarimi sozluk araciligiyla bildiriyorum efenim.
  • %98.2 oranında başarılı olmuştur
  • boyle bir kadin varsa ruh hastasidir.

ama siz her aglayani rol yapiyor zannediyorsaniz o da sizin ruhsuzlugunuzdur.

sulugoz bir insan olarak en ufak bir seyde gozyaslarimi tutamiyorum. bu ozelligimden hiç memnun degilim. keske soyleyeceklerimi catir catir sesim dahi titremeden soyleyebilsem. ama yok elimde degil. ve aglayarak hiç bir sey elde etmedim simdiye kadar. çok itici gorundugum soylenir oylece kalirim hep. isteyerek aglamak kolaysa oturun aglayin da goreyim.
hesabın var mı? giriş yap