şükela:  tümü | bugün
  • yıldız teknik'te geçen sene mukavemet dersi vermeye başlayan ve şu anda bütün yıldız makinanın dilinde bir efsaneye dönüşen biraz keçileri kaçırmış konstrüksiyon anabilim dalı hocası...
  • sektördeki "yıldızlı mukavemet bilmez" inanışını değiştirmeyi hedeflemiş öğretim görevlisi
    iyi kalpli bi adam çok belli ama bu "öğretecem, mukavemeti adam gibi bileceksiniz zor sorcam" sevdası nedeniyle arkasından çok küfür ediyor insanlar
  • grubundan 80 kisi ders almis, bunlardan 7 tanesi gecmeyi basarabilmistir.
    -hocam dersinizden 7 kisi gecmis
    -evet,ama dordu d+ ile sartli gecti.
    -peki normal gecenler neyle gecti?
    - c-
    -ama hocam c- de sartli degil mi?
    -ben onu sartli saymiyorum.
  • -hocam mukavemeti sizden sectim.
    -sececek baska adam yokmuydu?
    -yoktu hocam,tum gruplar dolmus.
    -iyi ozaman,kaldin..
    (bkz: karizmatik cevaplar)
  • bu adam yıldız teknik universitesi endüstri mühendisliği bölümü tarihindeki en kolay derslerden biri olan mühendislik mekaniği dersine 3 yıl önce gelmeye başlayıp, bu dersi kabusa çevirmeyi başarmıştır.

ben c+ ile geçtim taktire şayan bir şekilde ancak sınıfın yarısı kalmıştı. aynı hoca nedeniyle atilla salt'ın dikkati çekilmiş, o da eskisi kadar kolay geçirmemeye başlamıştır.
  • -bak termodinamigi dogan ozgur'den sec.
    -olur mu hocam? termodinamigi dogan ozgur'den almak mukavemeti sizden almak gibi bişey
    -yapma yaa..benim icin o kadar kotumu diyorlar?
    -evet hocam. bakin internete sizin hakkinizda bir suru yazi var
    -nerde?
    -eksi sozlukte hocam
    -himm. bir bakiyim ben.
    sayin hocamiz sozlugu acar,bakar. arkasindan favoritese de ekler sozlugu. iste ahmet celikin sozlukle tanismasi bu sekilde olmustur.
  • oto haber dergisinin genel yayın yönetmeni
  • yildiz teknik universitesinin official evsanesi, muhendisler daha yakindan bilir genellikle eskiden boksor oldugu, kore savasinda bacagindan vuruldugu, ogrencilerle yaptigi bir macta kavga cikmasi uzerine 3 ogrenciyi tek basina aldigi, okula kosarak geldigi, evinde televizyon, bilgisayar, cakmak gibi teknoloji nimetlerinin olmadigi rivayetler arasindadir. ayrica sinif ortalamsi 5 ile 10 arasinda degisir ve bu hoca can egrisi kullanmaz, gecis notu 40dir emekli olmazsa ya da olmezse sittin sene muhendislik mekaniginden kalacagim
  • genel kanının aksine öğrenci düşmanı olmayan, sadece bir mühendisin sorunları ezberleyerek değil iyice kavrayarak çözebildiğine inanan*yıldız teknik üniversitesi konstrüksiyon ana bilim dalı hocası.
  • ytu fight club'ın kurucu ve daimi üyesi...