• -hocam mukavemeti sizden sectim.
    -sececek baska adam yokmuydu?
    -yoktu hocam,tum gruplar dolmus.
    -iyi ozaman,kaldin..
    (bkz: karizmatik cevaplar)
  • 5.55, 4.95, 11.70, 6.50 ve 6.30 ganyanlarla, hiçbiri favori olmayan atlarla üst üste 5 kere gazi koşusunu kazanarak tarihe geçen jokey.
    kuponuma tek yazmayı da düşündüm ama dişi taya bindiği için yamanlar beyini de yanına ekledim son anda...
  • burgas ile 2.27.36'lık bir dereceyle gazi'de üst üste 7. birinciliğine ulaşan jokey.
  • ekrem imamoğlu'ndan ödülünü alırken;

"5 sene üst üste oldum, her şey çok güzel olacak"

hep prensler ile kazanan şimdi de prensesi birinci getiren efsane.
  • hakkında yazılan çoğu güzel entrynin sebebini bilmediğim bir şekilde silinmiş olduğunu farkettiğim, yıldızı bırakmış olduğunu okuduğumda içimi burkan, mühendislik hayatıma "deltatetabiee" söylevini kazandıran mukavemet komandosu.

sanırım ahmet çelik-mukavemet dersi ilişkisini en güzel anlatan tanım, buradan okuduğum ve dediğim gibi silinmiş olduğunu farkettiğim bir entryde geçmekteydi; "ahmet çelik'ten mukavemet dersi almak, bile bile yarraa koşmaktır." diyordu yazar. (bkz: eskiden buralar hep dutluktu)

eğer ahmet çelik bunu okuyup şikayet edip yazarı gg den uçurdularsa ben de yakında uçarım ama olsun bu tanıma değer bence.
  • ytu fight club'ın kurucu ve daimi üyesi...
  • 3 yil ust uste gazi kosusunu kazanarak efsane jokeyler arasina adini altin harflerle kazimis jokeydir.

sihirbaz halis karatas in geride bekleme son 400 de sprint atma huyunu bildiginden yarisi halisin onunde takip edip virajdan sonra liderligi aldi halis arkadan yine ucarak geldi fakat her zaman ki gibi mesafe yetmedi ve piano sonata isimli safkanla gazi kosusunu arka arkaya 3. kez cok rahat kazandi.

evet karatas yasayan efsane ve gelmis gecmis en iyi jokeylerden biri ama artik ahmet celik te karatas la birebir ayni klasta efsane jokeydir.
  • yıldız teknik üni. makine müh. bölümünde, mukavemet derslerini atilla salt ve ahmet çelik hoca verdiğinde, bilgisayar başında yatılır kalkılırdı, salt hoca'dan almak için; zira abilerimiz şöyle derlerdi ya salttan ya alttan :)
  • veliefendi hipodromu’nun rafael nadal’ıdır.
  • son sekiz yüz metreye dokuzuncu sırada, son üç yüz metreye altıncı sırada girip dayanıklılığının düşük olduğu iddia edilen burgas ile son iki yüz metrede yaptığı olağanüstü atakla gazi koşusu'nu üst üste yedinci kez ve yedi farklı atla kazanmış büyük sporcu, türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı jokeyi.

gün itibariyle halis karataş'ın altı galibiyetlik gazi rekorunu da tjk tarihinin tozlu sayfalarına gömmüştür.

ahmet çelik'in gazi koşusu'nu kazanmış olduğu tüm safkanların sıralı tam listesi için buyursunlar efenim.

(bkz: renk)*
    (bkz: graystorm)*
    (bkz: piano sonata)*
    (bkz: hep beraber)*
    (bkz: the last romance)*
    (bkz: call to victory)*
    (bkz: burgas)*

son bir not olarak da ekleyeyim; söz konusu sporda eğer iki milenyum evvel böyle bir istatistik yakalayabilseydi, kuvvetle muhtemel imparatordan sonra ülkedeki en meşhur insan olurdu.

(bkz: flavius scorpus/@ncpzbsn)
hesabın var mı? giriş yap