• ahmet hoca ergonomi üstadıdır... bir gün kırmızı ışıkta geçer, polis durdurur ve aralarında şöyle bir diyalog gelişir;

polis: beyefendi kırmızı ışıkta geçtiniz, belgelerinizi görebilir miyim?
    afö: hangi ışıkmış o? ben kırmızıda falan geçmem göster bakiim hangi ışık?
    p: hemen şu 2 arkadaki ışık...
    afö: evladım ben itü'de hocayım, bu ışıkların yeri hiç "ergonomik" değil, arkadaki ışık yeşil gözükürken öndekini görme açısı genişledikçe insanın kırmızıda geçme olasılığı artar.. bakın bulanık mantık bık bık bık..
    p: tamam hocam siz geçin...

böyle de ululardan ulu bir şahsiyettir..
  • afö derler buna. aynı teraneleri anlatır durur çok dil bilir, matemetik, istatistik, ergonomi, iş etüdü falan filan kasan adam. hatta sadece kasan adam. bi de kastıran adam.
  • antropometriyi çok sevmesinden mütevellit oğluna ant ismini veren şahsiyet. hayat felsefesini dil ve matematik üzerine kurmuştur. müthiş zekidir ama bir o kadar da megalomandır.

2 sene önce, iş etüdü dersinde vizeleri okurken, şöyle bir diyalog yaşamıştık.

+kaç bekliyorsun?
    -bilemiyorum ki hocam.
    +gel seninle bir oyun oynayalım. bi tahmin söyle. eğer +-5 varyansla yaklaşırsan notunu 5 puan yükseltirim. ama yaklaşamazsan 5 puan düşürürüm. risksiz kazanç yok. var mısın?
    - tamam hocam*. eee 70 bekliyorum.
    + 77 almıştın. yeni notun 72 oldu.
    - hass..di yaaa

şaka değil. hakikaten düşürmüştür.
  • yüksek lisans tez savunmam sırasında konunun teorik kısmını abartarak uyumasını sağlayıp bu sayede ilk seferde sınavı geçerek yüksek endüstri mühendisi olmamı onaylayan, çok derin bilgi sahibi, yeri gelince tatlı ama bir o kadar da ukala bir amcadır kendisi. dersleri geyik babında geçer ve stand up hikayelerle dersi en azından benim için eğlenceli hale çevirmiştir.
  • yaşını aldıkça sevimli dede suratına kavuşmaya başlayan megaloman şahsiyet. kendisinin olmadığım dersinde imza attırarak yakalanmam, dersinde telefonumun carıl carıl çalması ve derste isviçreliler varken geç girmem gibi olaylarla 3te 3 yaptım. gurur duymuyorum tabe.
    kendisi isviçreden gelen öğretim üyelerine kapalı çarşıdaki eşya fiyatları ve türk taksi şoforleri hakkında bilgi vermesiyle de ünlendi.
  • olmadık zamanlarda olmadık sorular sorarak öğrenciyi ezmekten ve sık sık kendini övmekten garip bir haz alan egolu şahsiyet..yenilerin tek tesellisi elemanın sadece dönem başı derse gelmesi olsa gerek..
  • bogazicin'e de part-time gelen hoca.
    ancak artik teorik ders anlatmaktan bunalmis olacak ki genelde tecrübelerini anlatan ve dersleri hayli keyifli gecen hoca*
  • arbeitswissenschaft kelimesinin ne olduunu idrak etmek için almancayı öğrendim:p
  • duyduguma göre isletme fakultesi yeni dekani ..
  • kendisinden bir ders alma şerefine nail oldum. eğitim hayatımın en eğlenceli geçen derslerinde ilk sıralardaydı. sınava gelince işin rengi değişiyor, ucu ucuna geçmiştim dersi.

hocama gelecek olursak dönüp o yıllara baktığımda gerçekten sevdiğim bir kaç hocamdan birisidir.
hesabın var mı? giriş yap