• kendisinden "babamı parlamenter sistem öldürdü" açıklaması bekliyorum. tam yeridir.

birisi caps'ini yapsa fena olmaz.
  • tam olarak suçluluk psikolojisiyle hareket eden, turgut özal'ın oğlu.

bir insan, birinci dereceden yakınının ölümüyle alakalı olarak sistematik bir şekilde farklı konuşup, her seferinde başka birini suçlarsa, muhtemelen o olayla bağlantısı vardır. okuduğum polisiye kitaplarında, izlediğim dizi ve filmlerde böyle gördüm. ama ahmet özal'ın böyle bir şey yaptığını düşünmüyorum.

babasına biraz saygı duyuyorsa, onun ölümü üzerinden gündem yaratmaması gerek. aksi takdirde tüm oklar onu gösterecek.
  • önümüzdeki bir seneyi düşük profilde geçeceğini, 2013 yılı sonunda yeniden piyasaya çıkarak "babamı ergenekon zehirledi" teranesini öne süreceğini öngördüğüm yetkin kişilik.

hem o tarihlerde 2014 yerel seçim sürecine de girilmiş olacak.

ergenekon mergenekon, lazım olacak böyle şeyler.
  • dün kendisine vize verilmediği için bulgaristan'a gidemediği bildirilen kişi. bulgaristan herhalde özal soyadlıları ülkesine sokmuyor
  • cumhurbaşkanlığı seçimi için olan gündemden gayet haberdar olan eşime:

_ ahmet özal'ı chp'ye önermişler cumhurbaşkanlığı için, dedim.
    _ ne başkanı? diye sordu.

adam o kadar alakasız ki düzgün kurulan cümlede bile cumhurbaşkanı olabilirliğine ihtimal verilmiyor.
  • ortada bir zehirlenme meselesi varsa, suikastin hedefi rahmetli babası değil bizzat ahmet özal olsa gerek. başka türlü bu kadar saçmalamasını açıklamak mümkün değil.
  • kendisi hakkında göte girmeyecek birşeyler yazmanın son derece güç olduğu bir adam. geçen yılların ardından inatla babasının ölüsünden rant sağlamaya çalışması mide bulandırıcı, heralde rahmetli bunları görse duysa mezarında taklalar atardı..
  • cumhurbaşkanlığına aday oldu. %25 oy alacağım diyordu. cumhurbaşkanı adayı olmak için 100.000 imza gerekiyor.

şimdi sıkı durun 300 imza toplamış.

ben de aday olsam 2 günde 300 imza toplarım. gerçekten toplarım. hiçbir şey yapamasam kadıköy ilçe seçim kurulunun önünde durur gelen geçenden rica eder 2 gün içinde 300 imza toplarım.

ne gereği var şimdi bu adaylığın?
  • rahmetli babasi sag olsa essek sudan gelene kadar sopa yiyecek ergendir.
  • havada uçuşan taşlar videosunu göstermesini ve merakımı gidermesini istediğim insan. türkiye bu insanlardan kurtulamadı bir türlü. nedir yani paraları mı bitti? itibarları mı sarsıldı? geçenlerde de zeynep çıkmıştı bir kanala da kitap yazdırıyormuş, anlatıyordu. bu insanların derdi nedir kuzum? iktidardan tamamen yararlanamadılar desem bir tanesi ırakta petrolcü olmuş duyduğum kadarıyla. ben anlayamadım nedir bu önemleri. sıra semranımda. ben onu bekliyorum artık ekran karşısında üstünde papatya elbisesiyle.
hesabın var mı? giriş yap