• kitabımın kapagına "hüzünler isyan olursa bize yakışır " yazarak bir kez daha yüreğimi fethetmiş insan...

acının bağrından
    mavi bir çelik gibi fışkıran öfke
    dünyayı değiştirecektir mutlaka
    yeni hayat kendini yeniden yaratacaktır
    ona sahip çıkan ellerde
    ve bu yüzden öfke
    sevda gibidir kimilerinde

yüreğinin pas tutmakta olan kıvrımları
    sarsılsın bir an öfkenin gökgürültüsüyle
    beyninin her hücresi bir gerilla gibi
    kuşansın pusatlarını ve sokağa çıksın
    ve bir hançer gibi saplansın
    pustlukların ihanetlerin bağrına
    bak o zaman nasıl bitecek yanlışlar
    ve cehennemleşen yalnızlığın
    sevdalar duman olmayacak o zaman
    hüznün isyan olmuştur çünkü

hüznün isyan olmalıdır
    (bkz: sevdalar duman olmayacak)
  • yüreğindeki coşkuyu kovayla üzerimize döken duygu insanı.
    yüreğinizde, duygu dünyanızda uzak da olsa kıpırtıya neden olan birçok şiirin sahibi.
  • düz yazıları için (bkz: sulara mı yazıldı)
  • sıcaklığı , samimiyeti yuzune vuran , mini mini adam.
    bugün bana şans diye birşey gerçekten var mı? diye sorgulatan varsa da şanslı olduğuma inanmaya teşvik eden olaylar zincirinin baş aktörü.büyük meslektaşım .nezaketine , dili kullanışına kurban olduğum.
  • biten bir aşk için
    söylenecek söz şu olmalı:
    -güzeldi yine de

hiç kimse bir aşkı
    onarmaya kalkmasın
    kaybedilmeye değer
    en güzel anında bitirilmişse eğer
  • bugun hrant dink icin yuksel'de yapilan eylemde bir sureligine mikrofonu eline almis ve onun icin "sen dostumdun benim" siirini okumustur. bu siirle dizimizin bagini cozmus, gozumuzun yasini akitmis, ve tam o anda telefonuma bir dostumun agos'a ugrayip benim icin de karanfil biraktigi mesajini dusurmustur.

"sen dostumdun benim, gülünce güneşler açan
    bulutlara, rüzgara asarım suretini her akşam
    her akşam bir mektup yazarım dağlar kadar
    kayıp bir adresten geliyor sesin şimdi, üşüyorsun
    unutma dostumsen sen, neredeysen orada ölmek isterim"

a. telli
  • belki yine gelirim adlı $iiri yazmı$ olan, bir gün radyoda $iirini dinledikten sonra kendisini ara$tırmaya ba$ladığım $u an kan ve kül ve kalmasın adlı iki albümüne sahip olduğum yegane $air.

çocuksun sen ve kalmasın diğer okunası $iirleridir.
  • masmavi gözlü güzel insan.
    geçen yıl tüyapta bir arkadaşım vasıtasıyla tanışma fırsatı bulmuştum kendisiyle. siyahlar içindeydi. siyah bir pantolon ve siyah bir balıkçı yaka kazakla masmavi gözleri daha da maviydi sanki. bir kaç zaman önce şiir incelediğimiz bir derste onun şiirlerini getirip tahtaya dikilmiştim. şimdiyse karşımda hiç yapmacıksız bir edayla gözlerimin ta içine bakarak "nasılsın?" diyordu. o anda bütün hayatımı bana sorgulatırcasına. sahi "nasıldım?"
    sıradan bir nasılsın sorusu değildi. bir daha tarif edebileceğim bir nasılsın sorusu hiç değildi. şiirlerini okurken kendisine duyduğum hayranlık bu içten tavrı sayesinde daha da bir sağlamlaşmış, daha da bir yer etmiştir gönlümde.
  • ankara'nın karanfil sokağında sürekli karşınıza çıkmasi muhtemel şairlerimizden biri.
    diğeri için;
    (bkz: şükrü erbaş)
hesabın var mı? giriş yap