• soyle cok uzaklara değil. 2-3 sene oncesine bakıyorum da gözlerime bir çöp kaçıyor, gözlerim yaşarıyor. neler yapmadim ki! akliniza kötü şeyleri getirmeyin. en fazla anket yaparken cevaplamadiginiz sorulara rastgele cevaplar vermişimdir. en fazla 5 yıldızlı odanizdaki havlularin yerlerini karisitirmisimdir. ya da ne biliyim, soguk suyun altinda kalmaktan sisen ellerim yuzunden su ictiginiz bardağı tam temizleyememisimdir. daha uzaklara bakinca kucuklugum aklima geliyor... kim bilir belki de oturacaginiz evin dis cephesindeki kara sıva dökülür, cimento su karisimini tam dogru ayarlayamadigimdan. belki de rahatsız ettim bir pazar sabahi simiiiit diye bagirirken, ama gevrekti. kagit, karton, bakir, demir mi toplamadik! garsonluk da yaptim komilikte. daha anlatsam baslarsiniz ziya ziyaaaa demeye. o yuzden susacagim. sadece sunu soylemek isterim ki bir çoğumuz embesiliz. ama ben en onde bayrak sallayanlardim. kendimi bildim bileli çalışırım, ilk parami kazandigimda arkadasimdan borc alarak girdigim taso isinde henuz 6 yasindaydim. sevdigimden, istedigimden de degil ustelik, zorunda oldugumdan calistim hep. simdi geriye dönüp baktigimda ne guzel ne inanilmaz ne biriktirilmesi zor/imkansız tecrübeler biriktirmişim, inanamazsin.
  • yine de bu başlığı açan idiyottan hallicedir.
  • ülkenin en büyük problemi olan 'empati kuramama' durumundan muzdarip yazar beyanıdır.
  • ileride “herhangi bir nedenle”
    zorda, darda kalmaktan ve yalnız olmaktan korkmayacaktır.
  • şirketlerin yaşa değil bilgi birikime baktığını bilmeyen dünyadan habersiz yazar başlığı.

eğitim sisteminin saçmalığından dolayı sevmediğim halde 3 sene metalürji malzeme mühendisliği okudum malum sayısal çıkışlının diğer alanda herhangi bir bölüm tercihinde bulunduğu takdirde öss puanının kırılması olayı yüzünden. hoş okudum da denemez okula gittim desem yalan olur. bundan dolayı ailemle papaz oldum ve rest çektim, iş güç çalışma derken o sene imam hatiplerin önünü açmak için yapılan puanlamadaki sistem değişikliği bana da yaradı ve sözel bir bölüme geçtim. 26 yaşımda mezun oldum ve ilk işyerimde edindiğim 2 yıl tecrübe sayesinde askerden geldikten sonra girdiğim global bir marka çatısı altında ülke şartlarına göre gayet iyi denilebilecek bir para kazanıyorum. yaşımı da hiç sorun etmediklerini rahatlıkla söyleyebilirim. iş bilgisi, yabancı dil, stresle başa çıkabilme, pozitif olma gibi şeyler işverenin gözünde sizi değerli kılan şeylerdir. başlıkta yazılanı yapan öğrenci erken yaşta çalışma hayatına başlayarak para kazanmanın önemini ve emeğin değerini anlamış olup iş hayatında daha hırslı ve başarılı olurken başlık sahibi gibi andavallar da herşeyi aileden, başka şahıslardan bekleyen ortalama bireyler haline geliyorlar.
  • beyinsizliğe örnek bir vaka, aptal herif senin aile imkanların ile o okuyup çalışan adamın imkanları aynı mı sanıyorsun? allah'ım böyle tipleri yaratıyorsun ama niye akıl vermiyorsun. amk aptalı demekten başka birşey diyemiyorum buna.
  • yaşıtları için para kavramı babadan zembille inen kağıt parçasıyken, kendisi kağıdı kazanmayı bilir.

kafasına göre takılır, kimseden izin almasına gerek yoktur zira ekonomik özgürlük ülke-topluluk-birey kademesi farketmeksizin özgürlüktür.

siz anneniz para vermedi-izin vermedi diye yazın pineklerken avrupada tatil yapabilen versiyonları da vardır.
  • bariz ağır trolsün onu geçtim de başlığı ciddiye alanlar felan olur, 2 şey demek için geldim.

birincisi, sadece ailesine yük olmamak için değil, ailesini geçindirmek zorunda kalan insanlar var sevgili ambaş. espri kastığın bu başlık içerisinde gereksiz duyar kasılmayan "gerçekler" var. ailesi engelli olanlar var, cidden sadece ailesinin kendisini geçindireceği kadar para kazananlar var. 1 tl nin hesabı yapılıp aynı gün ekstra 1 tl bile kazanınca "kütüphaneye de gidebilirim bugün" hesabı yapanlar var. sana en içten taraflarımdan küfür ediyorum.

ikincisi, umarım ağır bir fakir dayağı yersin. trolünü de esprilerini de bi'yerine sokar senin.
  • bu nasıl bir akıl fikirdir? bunun gibi insanlar mi bu platformda bilgi paylaşıyor? bu fikrin neresi kutsal bilgi?
hesabın var mı? giriş yap