• bizzat kendim olarak ifade ettiğim düşünce.

utanmıyorum.

yapılanlardan utanmıyorum. bu size sıkıntı verebilir fakat hak arama mücadelemizden utanmıyorum, seçimin tekrar edilmesi isteğinden utanmıyorum. yapılan açıklamalardan utanmıyorum. insan sonuçta kendisi için yaşar, mevki edinmek için çabalayan il başkanlarından utanmıyorum. 2 gündür dönen simit hesabı geyiğinden utanmıyorum. oyları 5 dakika yalnız bırakamayan chp seçmeninden utanmıyorum. oy çalma girişimlerimizden utanmıyorum. ekonomik krizden utanmıyorum. soğan 10 liraymış, utanmıyorum. zorla mı ? utanmıyorum. artan işsizlik mi ? utanmıyorum. umrumda değil. reyis var. 2023 hedeflerimiz var, 2071 hedeflerimiz var. doların yükselmesinden utanmıyorum. markete girdiğimde 100 lira ile hiçbir şey alamamaktan utanmıyorum. artan vergilerden utanmıyorum. makam odasına milyonlar harcayan kamu kuruluş müdürlerinden, belediye başkanlarından utanmıyorum. ayrıştırıcı söylemlerden utanmıyorum. utanmıyorum. sonuna kadar ak partiliyim, sonuna kadar reyisçiyim. utanmamı isteyenlerden utanıyorum.

1 günlük gözlem editi: metni 11 yaşındaki yeğenime okuttum, "meh" dedi, "ironi öğelerini derine gizlemelisin dayı" dedi. beğenmedi ironinin derecesini. kalemimi zayıf buldu. ama buradaki gerizekalılara cidden fazla bile. takipte kalın, daha beterleri gelecek.
  • shame on you!
  • en azından dürüst. (bkz: ironi) (bkz: paradoks)
  • (bkz: utanmaz herif)
  • ensarcılıktan utansaydın bari biraz. ondanda mı utanmıyorsun?

t: her zaman söylediğimiz utanmazsınız dediğimiz durum.
  • oğlum, sonunu "utanmamı isteyenlerden utanmıyorum" diye bitirseydin "tamam" diyecektim. "olur, bu da böyle bir larçlık" der geçerdim. ama sonunu "utanmamı isteyenlerden utanıyorum" diye bitirdin ya, o zaman bunların larçlıktan değil, diğer bütün ekürilerin gibi bir amaç, bir mesaj için yazdığını belli etmiş oldun.

sen utanmaz değilsin ey genç, yavşaksın, çıkarcısın, herhangi bir kötü namlı meslekten farkın yok, orospusun, hırsızsın, hatta dolaylısından katilsin. sonuçta makam odasına nüfuz ve parayla gelmiş vasıfsız insanlar yüzünden kazalar ve ölümler de oldu di mi. sen de onları destekleyen bir yancısın işte.

bu kadarsın yani.
    keşke larc olsaydın.
  • utanma kardeş. neden utanıyorsun? reis, damat, binali gibiler hiç utanıyor mu? sen de utanma.

biz alıştık artık utanmazlığa, arsızlığa falan. senin kafan karışmasın reisine biat etmeye devam et. utanma hiç.
  • sen ve senin türünün utanacak o kadar çok şeyi varki, seçimi tekrar ettirme çabanız bunların yanında yeni doğmuş çocuk kadar saf ve naif kalır.

edit: kim siker ironiyi !
  • yaptıklarından bir ders çıkarmak ve utanmak, pişman olmak, gurur duymak gibi eylemler insanı diğer hayvanlardan ayıran, geleceği planlama aktivitesinin dayanak noktaları. utanmayan insanların gelecek vizyonu olamaz. tıpkı su aygırları, ayılar, koyunlar, köpekler gibi.

ve yine insanı diğer hayvanlardan ayıran diğer önemli özellik ise geleceği planlamak adına ihtiyacından fazlasına sahip olma güdüsü. yani ayının utanması olmasa da ihtiyacından fazlasını elde etmeye çalışmadığı için gözümüzde ahlaki bir denge içerisinde görüyoruz.

insanın utanmazı ise...en aşağılık yaratık olsa gerek yeryüzünde.

not: güzel başlık. verdim şukunu.
hesabın var mı? giriş yap