• bükreşe gidenler ceauşescu tarafından yaptırılan parlemento sarayını bilirler. fakir bir ülkede yapılan inanılmaz saçma bir projedir ikisi de, ikisinin de ilk sahibi diktatördür birinin sonu ne olduğu malumdur kısmet diğerine
  • daha önce diğer yazar arkadaşların belirttiği gibi tam bir arap "devlet başkanı" sarayı gibi duruyor. eğer ileride olurda barışırlarsa esed bence çok beğenir burayı. baas zevklerine uygun bir yapı.
    türkiye'nin itibarını arttıracağı falan konuşuluyordu. gelişmiş ülkeler bizim gibi "betonperest" değil, bu bina olsa olsa türkiye'nin itibarını azaltır.
    yaklaşık 1 senedir ispanya'da çalışıyorum, dün arjantinli bir iş arkadaşım beraber yemek yerken bu sarayı gazetede okuduğunu, 300 milyon euro'ya mal olduğunu duyduğunu söyledi. yürütmeyi durdurma ve yıkım kararlarını da duymuş, inşaatın buna rağmen devam etmesine pek anlam verememiş, "bu tarz bir hareket bir cumhurbaşkanının değil ancak bir kralın yapacağı bir iş" dedi. ben de cevap veremedim ne diyeyim, "diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık" dedim. arkadaşın adı diego olduğu için de iyi oldu, güzel oldu. zaten bu söz öbeğini ara ara söyleyebilmek için etrafımda tutuyorum elemanı.
  • fiyatı ile ilgili çok fazla spekülasyon bulunan bina.
    yani anlıyorum, koskoca türkiye cumhuriyeti devleti başkanlık sarayını yaptırmak için kickstarter'da fon açacak değildi elbette. ama 300 milyon öro nedir be abi? sırf bir tane yamuk 5 sene oturacak diye yapıldıysa valla billa cehenneme gidersiniz. allah'tan korkun be.
    iş halktan oy istemeye gelince "yetim hakkı" bilmem ne... "bu ne lan o zaman??!!" diye neden kimse sormuyor anlamış değilim. bak yine kalbim sıkıştı.

muhalefet de çok dillendirmiyor sanki bunu. acaba bir nevi "günün birinde bunlar seçim kaybeder, saraya ben çıkarım." kafası mı var yoksa?
  • yıkım işlerini tüm kentsel dönüşüm kurbanlarinin yapmasını istediğim bina. hele ki okmeydanı halkı çağrılırsa muazzam olur.

vur vur inlesin recep aga dinlesin
  • ileri demokrasimizin vazgeçilmezi olması olasıdır. padişah efendi eminim şimdi çok rahattır.
  • mahalle yanarken orospu saçını tararmış... ülkenin anası bellenmiş bunlar götlerini sokacak yer birde tanıtım derdinde..
  • göçük, su baskini gibi vakalardan kaynakli ölümlerin gerçekleşmeyeceği saraydir.
  • 3-5 sene oturup tadını çıkarsınlar. nasılsa aklı elveren bir insan evladı ileride bu yapıyı bir üniversiteye devredecektir. odtü'nün merkezi burası olsa, hangimiz itiraz ederiz.
  • hukuk tanımazlığı sıradan hale getirmiş hükümetin eserlerinden sadece birisidir.

şu saatten sonra yıkılması saçma olur ancak atatürk ve cumhuriyet müzesi gibi bir şey yapılabilir. veya bir eğitim kurumuna bağışlanabilir. o günler hele bir gelsin de bak daha eğlenceli neler olacak.
  • ileride alışveriş yapılabilecek, avm olabilecek yapıdır.
hesabın var mı? giriş yap