• karaköy'de, perşembe pazarının sonunda bulunan bir restaurant. balık ağları, sandallar, eski masa ve sandalyelerle gayet salaş bir yer yaratmışlar. kendinizi eski türk filmlerindeki balıkçılarda gibi hissediyorsunuz.

nevizade 'den küçük beyoğluna, küçük beyoğlun'dan da asmalı mescite kaçanların bir sonraki durağı olacak gibi.
  • turist rehberlerine girmis haliyle de gelen gideni artmis mekan. gel gor ki kisin soguk havada gidilmemesi gereken yerlerden. oyle oturup uzun uzun oturulacak, keyifli sohbetlerin besigi olacak yer desen o da degil; balik ekmek usulu balik yemenin bir tik ustu, yolda giderken kisaca oturup hizlica yenilecek karakoy deniz kiyisi mekanlarindan.
  • rezervasyon sisteminin tam kapasite çalıştığı günlerde kesinlikle işlemediği yer. boş masa olacaksa neden rezervasyon yaptırayım.
    yine de haliç'in kıyısında sandallara ve liseme* karşı çay bardağında rakı ile demlenilebilecek muhtesem manzaralı mekandır.
  • ben buranın karşısındaki yere gittim bir çok defa, sanırım kardeşler balık. meğer akın balık daha bilinirmiş, yeni yeni gitmeye başladık biz de. aslında öyle çok da ucuz değil. lezzetler de ortalama. ama işte salaş, deniz kenarı, ağaçlık, ferah, garsonlar rahat falan diye insanlar seviyor sanırım. hoş ben son iki gittiğimde de inanılmaz güzel vakit geçirdim o ayrı. olay güzel vakit geçirmekse o zaman 10 numara mekan.
  • plastik bardaklarla su içirten mekan. salaşlığı hissettiriyor diye bu uygulamasına methiyeler düzenleri duydukça şaşırıyorum. çevreyi hiçe sayan kullan at türü her malzemeyi hayatımızdan çıkarmamız gerekirken, bakkaldan iki naylon torba eksik almanın hesabını yaparken... bir akşamda çıkan yüzlerce plastik çöpün bir parçası olmaya hiç niyetlenmiyorum, ilk ve son kez gittiğim bu mekanı kınıyorum.
  • ne, nekadara, nasıl yenilir içilir çok güzel anlatılmış: http://nereyegeldik.wordpress.com/…akoy-akin-balik/
  • 2 kişiye 5 midye getirerek kavgaya sebebiyet verebilen mekan. koca balığın yanına 2 kişiye minnak salata getirmeleri ve fiyatlara ciddi anlamda abanmış olmaları insanı gitmekten alıkoyuyor.
  • manzarası gayet güzel hoş bir ortam falan diye gittiğimiz ancak daha ilk dakikada hopp orası rezerve diye azarlandığımız,salatası ve mezeleri gayet özensiz,bunları geçtim garsonların sevimsiz tavırlarıyla karşılaşmasak yine de sevebilinecek bir mekan.kısaca bir daha gitmem.
  • var olan salaşlığını konsept bu diyerek iyi bir pazarlama taktiği ile satan işletmedir. manzara desen neredeyse hiç yoktur, lezzetler ortalamadır, fiyatlar mekana göre fazladır, garsonlar suratsızdır ama karaköy'ün verdiği ambiyans ya da açık hava loş ışıklar kalabalık ile ortam güzel olmaktadır. kısacası akın balık gidip görülebilinir ancak sürekli müdavimi olunacak bir durumu yoktur. farklı bir ortam denemek isteyenler için bir gece hoş olabilir.
  • masanın altında ayaklarımı ısıtan mangalı hatırlıyorum sadece.
hesabın var mı? giriş yap