• avusturya'da fc superpfund pasching u19 takımında forma giyen 1992 doğumlu savunma oyuncusu.
  • şu an diyarbakır 2. hava kuvvet komutanlığı komutanı olan korgeneral rütbeli pilottur.
  • şu anda izmir eğitim komutanlığı görevindedir. ben acemi iken kendisi tugayımıza ziyarete gelmişti. ayrıca yemin törenimize de gelmişti. tören başlangıcında sivilleri selamlarken aldığı alkış görülmeye değerdi.
  • gelmiş geçmiş en cool komutan.
  • mahalleye hava basmak için solotürk'le uçarken g basıncı yiyip bayılma tehlikesi geçiren hk komutanı. yapma ihtiyar böyle gereksiz hareketler...
  • noluyor ya? dedirtmiştir.
  • asılacaktır inşallah.
  • 2010-2013 yılları arasında kendisinden önceki kuvvet komutanı, personel ve istihbarat şubeler başta olmak üzere, yüzlerce subay ve astsubay'ın disiplin yönetmeliklerindeki "disiplinsizlik" ve "ahlaki durum" gerekçesiyle ordudan atılmalarına neden olmuştur. ikk şubeye çağırılan genç askerlere saatlerce baskı altında sorgu yapılmış, alakasız ifadeler zorla imzalatılarak ordu ile ilişikleri kesilmiştir. bütün bunlar yaşanırken ben bazı subay ve astsubayların müdafiiliğini üstlenmiştim, o dönem götümüzü yırttık da kimse bizi dinlemedi...

(bkz: hava kuvvetleri komutanlığı/@anarax)

o dönemde ayim kanunu 52. madde kapsamında gizli bilgi ve belge incelemesi için talepte bulunduğumuzda ismi karartılmış bi' kurmay binbaşı aklımda kalmış. çoğu evrakın altında ismi geçerdi, vatana bir faydam olacaksa araştırsınlar, çorap söküğü gelsin.
    o binbaşı'nın ismi cem böke idi.

edit: ifadesini okudum. kendisini yakan yakmış, direteceği yerde mevzuyu olduğu gibi anlatsaymış da kendisini satanlar varsa onları da hakettikleri yere yanında götürseymiş.

edit2: fetöcü olup olmadığını biz bilemeyiz, bu düğümü yani darbeye iştirak edip etmediğini ve fetö üyesi olup olmadığını çözmek yargının işi.

edit3: hava kuvvetleri'nde kıyım yapan fetö kabusuna nazaran, kendisine o dönemde dokunulmadığı için 15 temmuz sonrasında darbenin başında olduğunu düşünmüştüm. kaldı ki anadolu ajansı dahi kendisinin darbeci olduğunu ikrar ettiğini "darbenin bir numarası" şeklinde haber yapmıştı. şimdi tekrar düşünüyorum; bilhassa müyesser yıldız'ın köşesine taşıdıklarından sonra burada da flu kısımlar var. daha önce söylediğim gibi; darbeye iştirak edip etmediğini bizler bilemeyiz. yargılama neticesinde verilecek karar da meşrudur ancak ne kadar hukuka uygun olur, o kısmı muamma. yine de kimsenin günahını almayalım. eğer ki suçsuzsa umarım bir an önce kurtulur. yok suçluysa da cezasını sonuna kadar çeker. şerh olsun.

edit4: tuncay özkan'ın savcılığa verdiği f tipi mensupları listesi sayesinde öğrendik ki, bundan 10 yıl önce güneş çalışma grubu bünyesinde görev alıp listelerdeki personelin aklanmasına dair rapora imza atmış. o dönemde görevi neymiş peki? hvkk istihbarat başkanlığı, hay maşallah!
    demek ki neymiş, bu f tipi mensupları adam kullanırmış, yapması gereken işi üvey evlatlarına da yaptırabilirmiş, hepsi ihtimaller dahilindedir...
  • sonu kursuna dizilmek olacak saniyorum ki
  • hava eğitim komutanıyken bizim tugayı ziyaret etmişti. herif gelecek diye 6 km uçak pisti temizledik. ellerim kırılsın.
    öğlen geldi masamızda yemek yedi. pilot kıyafeti, havası, cakası nefret ettirmişti.
hesabın var mı? giriş yap