anarax

  • 3935
  • 18
  • 3
  • 0
  • 3 gün önce

çay house'un yaptığı tesettür özgürlüktür videosu

ah bu dayatmalar yok mu, kendi doğru bildiğinden yürüyüp senin gibi olmayan, senin algıladığın gibi algılamayanlara karşı giriştiğin bu dayatma tavrı...
sorsan; müslümanın görevi müslümana tebliğdir der, kur'an'ı aktarmaktır der; hadisten yola çıkarak bir de sanki emirler kitapta açıkça belirtilmemiş gibi kendi üstüne vazifeymiş gibi farz diye de noktayı koyar. ulan hadi bi' ateistin/agnostikin söylediklerin üzerinden seni tiye almasına müdahil olmam da; ben senin gibi yaşamak zorunda mıyım dinimi? kimsiniz olm siz, bu über misyonu kimden yüklendiniz ki kalkıp millete akıl veriyorsunuz? ben senin müslümanlık algına müdahil olmuyorum, sen de benim algıma müdahil olmamayı istesen de istemesen de öğreneceksin!

bu dangozların yüzyıllardır süregelen yaşam biçimine ilişkin kalıplaşmış, dönemin şartlarına uyum sağlama yetisinden alakasız bi' şekilde yoksun kalarak nesilden nesile taşıdıkları algı yüzünden islamiyet yanlış algılanıyor. işin kötü tarafı bunların zihniyetiyle islamiyeti algılayanların oranı o kadar yüksek ki, "ikra!" dan yola çıkarak kuran'ı kalpten anlamaya çalışarak yolunu çizenlerin inanışı gerçek değilmiş de revizyona uğramış gibi algılanıyor. hadisleriniz de, şıhlarınızda, hocalarınız da sizin olsun. her ne kadar inandığımız rab birdirse de varın inandığınız islamiyeti yaşayın, biz de doğru bildiğimiz yolda gidelim, doğrusu budur, net.

devamını okuyayım »