aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • bu belgesele övgüler yağdıranlar tai’nin yaptığı anka adlı iha’nın başlığına girin ve okuyun, tai bu bayraktarın aldığı desteğin onda birini alamadan daha başarılı bir iha hizmete sundu. yurtdışına yapılacak iha satışında katar ile ukrayna anka-s siparişi vermek istediğinde bu ülkeler, devlet tarafından bayraktar’a yönlendirildi.ülkenin kendini teknolojik alanda kendini yükseltmesi çok güzel bir olay ama bu olay elon musk gibi kendi sermayesinden para harcayıp bu işi yapan bir proje değil, devletin bütün imkanlarıyla yapılmış projedir. iha yapan türk firmaları,tai,tusaş,vestel olmak üzere iha argesi yapan kurumların herhangi birine bu kadar sınırsız destek verilseydi bu firmalarda aynı başarıyı ve daha fazlasını gösterirdi.o yüzden bu belgeselin ve övmelerin akp propagandası olduğunu düşünüyorum.
  • bu adama verilen imkanlar goygoyu yapanlara sorum, ak parti öncesinde ülkeyi yönetenlerde bu adama verilen imkanlar yok muydu da elle tutulur bir şey çıkamadı?

vardı değil mi?

tamam yahu, haklısınız. torpilli bu adam. torpili sayesinde dünya klasmanında bir başarı çıktı ortaya.

hani nerede lan sizin torpillileriniz?

peki bu adama verilen imkanlarla kendi torpilli başarı hikayelerinizi oluşturamadığınıza göre, o imkanları kimlerle, nerelerde, hangi içki masalarında, hangi balolarda ezdiğinizi bir anlatın size zahmet.

hadi bu adam reisin torpillisi.
    hani ecevit'in torpillisi ve başarı hikayesi nerede?
    hani inönü'nün torpillisi ve başarı hikayesi nerede?

böylesi bir akıl kıtlığı az görülür.

tanıma gelirsek. ilk öğrendiğim andan beri heyecanla takip ettiğim ve bana enerji versin diye çizimini bilgisayarımda masaüstü yaptığım siha* nın harika belgeseli.
  • sözlükte, iktidarı övmek için çalışan maaşlı elemanlar olduğu yıllardır kimsenin inkar etmediği bir gerçek. hatta artık kendileri bile inkar etmiyor.
    bazen kendi açtıkları başlığa yine kendilerinden bir kaç kişinin entry girip tepeye gündeme sokmaya çalıştıklarını da çok gördüm.
    fakat itiraf edeyim bu kadarını ilk defa görüyorum.
    3 sayfa boyunca tek tek okudum nerede bitecek diye. yok arkadaş, bitmiyor.
    hepsi aynı kalıptan çıkmış entry'ler ardı ardına sıralanmış. sayfalarca bir tane bile normal entry yok.
    daha sonra şukela moduna tıklayınca ne oldu tahmin edin.
    bu troll entry'lerinin hepsi kayboldu ve dördüncü beşinci sayfadan entry'ler üste çıktı.
    yani bu troll entry'lerinin zerre kadar alıcısı yok. grup halinde kendi kendilerine paso oy verseler bile overall baktığın zaman en dipteler.
    eksi karmalar gizlenmiyor olsaydı hepsinin karması -800 -900 civarında olurdu.
    neredeyse hiç alıcısı olmayan bir ortamda böylesine aktif ve agresif bir tutum içinde olmaları da, propagandaya ayrılan bütçenin ne kadar büyük olduğunun ve ne kadar hoyratça kullanıldığının göstergesi.

sözlükte 13 yıldır yazıyorum, 18 yıldır okuyorum, denetim ekibinde de bulundum, sözlüğün her halini gördüm. ama böyle bir demografik kırılım görmedim.

belgeselden bahsettiğim için bu yazdıklarım formata uygun olmakla beraber, jargona hiç uygun değil aslında. bu tip maaşlı çalışanlar yüzünden artık içerikten ziyade, diğer insanların bu içeriğe olan yaklaşımları hakkında yorum yapmak zorunda kalıyoruz maalesef.

sözlüğü sözlük yapan şeyi bir şekilde bitirdiler. bu sözlüğü am göt meme muhabbetleri değil, futbol taraftarı çekişmeleri değil, bkz veren anket dolduranlar değil ama bu maaşlı arkadaşlar bitirdi. hayırlı olsun.

son olarak asıl değinmek istediğim konuya geleyim; soğuk füzyonu üreten ekibin belgeselini bile çekiyor olsanız, bu denli tek taraflı, buram buram propaganda kokan itici cümlelerle sunduğunuz sürece insanlar içeriğin sunuluş tarzında takılı kalıp içeriğin kendisine geçemeyecek, bu sunuluş tarzından irrite olup, altında bir bit yeniği aramaya başlayacak, içeriğin güvenilirliği zedelenecek, ortada gerçekten güzel bir sonuç olsa bile inanılırlığını tamamen kaybedecek ve insanların içerik hakkında nötr olan tutumları olsa olsa sadece negatife dönecektir.
  • adamlar belgesele adsense reklamı almışlar aq
  • emeği geçen herkesin emeğine sağlık. daha nice güzel projeler görürüz umarım
  • ıha siha hepsi guzel mukemmel isler, gencecik insanlar neler basarmis devletimiz arkalarinda desteklerini esirgemesin esirgemez de zaten. enflasyon, issizlik, adalet, yolsuzluk,.... bunlari da getirin masaya bunlar unutulmasin. ayrica erken secim mi geliyor hayirdir
  • elon musk neden çıkmıyor cart curt.

evet elon musk

musk trumptan üretim desteği almış
    trumpta buna kızını vermiş londrada okuyan
    trump buna al demiş kredi
    yerli ve milli güney afrikalı
    ...
    safi komedisiniz lan
  • ileride siyasete girmesi amacı ile ya da var olan siyaseti desteklemek amacıyla yapılmış bir parlatma çalışması. izlemedim, izlemem. kimse kusura bakmasın ama bana samimi gelmiyor. başka insan mı yok ülkede? erdoğan'ın damatlarının biri savunma sanayi ile ülkeyi kurtarıyor, ötekisi hazine ve maliyeyi kurtarıyor.

ben cumhurbaşkanı olsam bütün akrabalarımı siyasetten ve kamudan men ederim. aksine bütün akpliler bütün eş, dost, akraba devlete dolduruyorlar. bu nasıl bir demokratik hukuk devleti?
  • sene 2020 olmus, adam bildigin uzaktan kumandali ucak yapmis, vicik vicik belgeseller bilmem ne. abd mars’a arac yolladi sizin kadar tatava yapmadilar. bir de elon musk demiyorlar mi insanin gotuyle gulesi geliyor.
  • şu olay için kalkıp çeşitli nedenlerle bahaneler üretip kinlerini kusan piçlerden bu ülkenin hayrına hiç bir şey beklenmez. şuraya gelip ‘ilerleme bunlarla olmaz’ yazabilen bir pislikten hiç bir fayda gelmez.
hesabın var mı? giriş yap