• akıllara rahmetli kemal sunal'ın şark bülbülü filmini getirmiştir.

+noluyo haydar emmi seçim mi var?
    -yooogg halil aga köyümizi satiyii.
    +biz noluyozz.
    -ee bizi de satiyii.

bence dikkat edelim yakında bizi de satacak herif.
  • sat gitsin sat sat sat ben artık bu ülkede olan hiçbir şeye üzülemiyorum. ülkece hakettik, layığımızı buluyoruz. kendini yırtsan da ''reis'in vardır bir bildiği'' kitlesine laf anlatamayacaksın. o yüzden onlar gibi yapın. takmayın, önemsemeyin, batının bizi kıskandığını sanın. gireceksek bir boka hep beraber batacağız. bokun ucu gözüküyor gerçi. akıllarını kullanmayan her toplum yok olmuştur, olacaktır. kendi ellerimizle yapıyoruz bunu. sonumuz hayrola...
  • ülkenin %70'i birlik olmayı ve ülkenin geleceğini bir adam ve bir parti altında kenetlenmek olarak algıladığı için ilgi çekmeyecek olandır.

ülke için tek temennim basireti olan ve bağımsız düşünebilen insanların başına bir iş gelmesin yeter.
  • (bkz: tahsin yücel)
    (bkz: gökdelen)

bugün bile özel şirketleri denetlemekten aciz devlet, halkı dolandıran, soyan firmaları engelleyemezken nasıl olacak da söz konusu devletin mihenk taşı kurumlar üzerinde denetim sağlayabilecek?

cevabı son derece basit. denetlemeye ihtiyaç duymayacak kadar yandaş olan firmalara satılacak da ondan.

peki ya hükümetin politikaları bir şekilde bu kurumlarla ters düşerse?
    (bkz: kandırıldık)
  • sadece trt ve akm satılacak zanneden safları göstermiştir. vergiden kurtuluyoruz diye sevinenler de ayrı komik köprü nasıl deli dumrul köprüsüne döndüyse bunlar da öyle olacak, peşkeş çekilecek yani.

"atatürk orman çiftliği genel müdürlüğü, atatürk kültür merkezi, kıyı emniyeti genel müdürlüğü, milli piyango idaresi genel müdürlüğü, spor toto teşkilat başkanlığı, trt, türkiye petrolleri anonim ortaklığı, devlet hava meydanları işletmesi genel müdürlüğü, türkiye taşkömürü kurumu genel müdürlüğü, yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu, gap başkanlığı, devlet tiyatroları genel müdürlüğü, devlet opera ve balesi genel müdürlüğü, devlet su işleri genel müdürlüğü"

bu kurumlara ait mal varlıkları bakın burası çok önemli gerekirse imar durumu değiştirilerek satılabilecek. komple yandaş müteahhitlere peşkeş çekilecek yani. hatta uğraşmasınlar diye imar durumu değiştirilerek altın tepside sunulacak.
  • sözlükte yeterince ilgi çekmemiş facia. listede tübitak, haydarpaşa garı, ttk, tdk da bulunuyor.
  • bi cemaata satsalar bari. ilerde fetö'ye yaptıkları gibi kayyum atayıp el koyarlar.
  • boyle bir hamle bana bir tek seyi anlatiyor; kasada para yok, disaridan para da gelmiyor bu nedenle gorunusu kurtarabilmek icin ne var ne yoksa satisa cikariliyor.
hesabın var mı? giriş yap