• seçim sonuçlarından ötürü artık ülkenin önemli bir kesiminin sikinde olmayan karadeniz insanının her seneki ağlamaları. ama götünüze sopa soksalar yine sonraki seçim sonuç aynı olur. acı ama gerçek.

beter olun. hala "biz daha reisciyiz" savunması yapıyor, acınızdan geberin. belki akıllanırsınız.
  • samsunlu ilçe başkanı'na israil ve amerika destekli düzenlenen komplo sonucu ortaya çıkmış manşet.

amerika ve israil samsunlu başkanı yedirmeyiz sana.

çiftçinin tipinden mossad ajanı olduğu belli zaten. evde hazırlanıp gelmiş fındıklar nizami dağıtılmış.

bildiğin komplo.

başkanımızın yanındayım. helal olsun o da gözü pek davrandı; teşkilatımızın onurunu fındık gibi yere serdirmedi.
  • almanya finansörlü bir fetöcü çiftçinin serzenişi. reisimiz kalemini kırar merak etmeyin. o kadar duble yol, köprü, tünel yapıldı daha ne istiyormuş? ilçe başkanımızı böyle fakirlere yedirmeyiz. fındık para etmiyorsa kivi eksin herkes gibi.

edit: dünya'nın düz olduğunu da buradan duyurayım. hala duymayanlar vardır belki. mossad'ın ve illuminati'nin oyununa gelmeyelim arkadaşlar.
  • bak sevgili fındıkçı kardeşim, marx demiş ki mealen; din burjuvazinin işçi sınıfını göklerdeki zenginliklerle kandırarak, yerdeki gerçek zenginlikleri onlarından almaya yarar. korkma, marksist değilim, korkarsın çünkü. kendimi izm lerle sınırlandıran biri değilim. ama her ideolojinin doğrularını alırım.

bak fındıkçı kardeşim, dün gecekonduda oturan insanlar bugün villalarda oturuyorlar, nasıl mı? senin emeğine ortak olarak. senin duygularını sömürüp paraya çevirerek.

bak fındıkçı kardeşim, sen neden az para kazanıyorsun biliyor musun. devlet senin sırtından aldığı hayvani vergilerle fakirlerin oyunu satın alıyor, onlara çeşitli isimler altında maaş dağıtıyor. bunları yaparken de kendine oy çıkacak yerlere dağıtıyor. o paralar senin benim vergilerimden toplanarak dağıtılıyor. o paralarla insanlarda susma rızası üretiliyor. ve o paralar birilerinin cebine giriyor. sense bunu paranla finanse ediyorsun. seni de milli ve dini duygularını sömürerek susturuyorlar.

bak kardeşim, ben bir avrupa ülkesinde yaşıyorum. burada insanlar refah içinde yaşıyorlar, alım güçleri çok yüksek, çünkü buranın politikacıları milletin vergileriyle semirmiyor. milletin vergisi millete hizmet olarak gidiyor, göz boyamak için yapılan dev köprülere, bilmem nelere değil, milletin görünmez, mütevazi, ama hayati ihtiyaçlarına gidiyor. senin asfalt yolu olmayan köyün var ya, mesela burada her köyün yolu asfalt. çünkü burada insanların vergisi sorumlu bir şekilde kullanılıyor. halk kimsenin lüks yaşamını, yedi göbek torununa yetecek servetini finanse etmiyor. kimse de "devletin/halkın malı deniz, yemeyen keriz" demiyor, diyemiyor. çünkü hukuk var, aklını alırlar adamın.

bak kadeşim, sen suçlusun. sırf senin gibi düşünüyorlar diye, hukuksuzluklara, zulümlere, yolsuzluklara, baskılara çanak tuttun. sana yapılsa inim inim inletecek uygulamalar başkalarına yapıldığında alkışladın. fındığın para etmiyor diye bağırıyorsun, ama dua et, hapiste değilsin, işinden atılmadın. sen bu zulmün bir parçasısın. o nedenle sana uğrayan bir zulüm varsa, onu sen emzirdin, semirttin.

biliyorum, sevdandan, reisinden vazgeçmeyeceksin. reis bunları duysa hesabını sorar diyeceksin. de kardeşim. istediğini de. ama kalkıp da başına gelenlerden şikayet etme sonra. çünkü balık baştan kokar.

hani kapatılırken, el konulurken ya da baskı ve tehditle susturulurken el çırptığın medya var ya, onlar şimdi olsaydı senin sesini duyurulacaklardı. oysa şimdi reisinin kanalları senin sesini duymayacaklar. sesi çıkanı da tehdit edecekler. sesin çıkmayacak. çünkü sen sesini kestin, kendi sesini felç ettin alkışlarınla. önemli mi? değil. zira reis "göklerden gelen bir karar" çalar kulağına, teskin olursun. çünkü politikacı seni nasıl teskin edeceğini bilir. seni senden iyi tanır.

hayatında hiçbir şeyi değiştirmeyecek ama, yine de bunları bil istedim.
  • tam garibim çiftçi emekçinin hakkını savunasım geliyor hoooppp seçim sonuçlarındaki haritada artvin hariç boylu boyunca uzanan sarılık geliyor.gülüyorum ve su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim diyorum.
    not:fındık 5tl olsun lütfen taban fiyat
  • hala şu 6 sıfırı atmadan konuşunca ortam karışmış. 10 bin, 8 bin 500, 15 milyon falan... bi bok anlamadım. ne ne kadardı?
  • ıki dangalagin tatli atismasi ha bu arada tatli tatli atisirken hangisi daha iyi yalamis yada halen yaliyor onunda kritiği yapilmis. ben baskani daha samimi buldum en azindan doğal bir akkoyun. çiftçi sigir kardesimiz ise tam bir kafa karisikligi icinde 1000km yol yapmis a.k partisine oy vermek icin iyi halt etmissin. a.q salagi simdi o findiklari gotune sok ilk secimde başkandan once gider oyunu verir eminim o yüzden ne diyoruz svihs
  • suç çiftçide..
    fındık değilde bok dökmüş olması gerekirdi..
    küreselleşme karşıtı hareketlerin bi defasında dünya bankası/imf önüne at boku döktüğünü hatırlıyorum
    şık olmuştu..
  • sonucu, kendim ettim kendim buldum 'a varacak olan olay.

çiftçi aklınca protesto edecek; muhabir bunu haber yapacak; ilçe başkanı o habere konu olacak. tabii şu küçük atraksiyonun sonucu bizim vatanımızda yine belli.

kıytırık bir ilçe başkanının telefonda polise verdiği "gelin, şu adamı temizleyin!" emri sonrası, polis olay mahaline koştu; çiftçiye döktüğü fındık paşa paşa toplattırılıp ceza yazıldı; haberci birilerinin adamı olmakla suçlandı.

peki çiftçinin eylemi sonrası fındık fiyatları değişecek mi? hayır efendim, niye değişsin?

yıllardır ülkemde protesto amaçlı düzenlenmiş hangi barışçıl eylemden etkilenerek sorunları düzeltmeye çalıştı şu an iktidarda olan malum siyasiler?

hani sorunları düzeltmeyi de boş verelim. beceremeyecekleri ortada olunca ellerindeki gücü de bırakmıyor bunlar. bala yapışmış sinek gibiler. seçimden seçime halkın gönlünü milliyetçilikle okşayıp, seçim arası parsayı toplama peşindeler.

o devamlı suçladıkları diğer ülkelerin yöneticileri arasında, halk tarafından haklı olarak eleştirildiklerinde veya açıkca protesto edildiklerinde onurlarını korumak için makamlarından vazgeçenler; hatta intihar edenler bile var: kaynak *

bizim burada çiftçi kaldırıma yetiştirdiği ürünü dökmüş. bir siyasi parti ilçe başkanı görevli yerel polise adamı oradan temizlemeleri, yani götürmeleri için cep telefonundan emir veriyor.

yarın bir gün bu çiftçi hakkında malum örgüte üye olduğuna dair soruşturma da açılır.

eh, bu protesto eylemi çiftçinin ne işine yaradı şimdi?
  • mustehaktir. karadeniz damadiyim, her bi pislik bu taraftadir. yakisir baskanima. gelecek yerel secimde bu amca belediye baskani aday olsun, soz veriyorum kutugumu oraya alip ondan yana oy kullanacagim.
hesabın var mı? giriş yap