şükela:  tümü | bugün
  • son günlerde yoğunlaşmıştır. ben bunu 15 temmuz sonrası rüzgarı arkasına almasına bağlıyorum. "hazır fırsat bu iken bu lanet adamın itibarını sıfırlayalım" diye düşünüyorlar.

bu konuda kale olarak sanırım cnntürk belirlenmiş. cnntürk'e ve diğer kanallara çıkan akp ve tayyip erdoğan tapıcısı şahıslar her çıktıkları programda şunu söylediler "atatürk tek başına değildi. zaten kendi konsessus tarafından görevlendirilmiştir." ama aynı şahsa son 12 yılı sorsan bir tek recep tayyip erdoğan'ı söyleyecektir.

"cumhuriyeti elitler kurdu" bu adam anadolu evlatlarının bu ülkeyi kurduğunu bilmiyor mu? bal gibi de biliyor ama piyon olma görevi verilmiş adama. itibarı düşür diyorlar bu ihsan aktaş'a o da gidiyor atatürk'ün itibarını bir memur düzeyine düşüren konuşmalar yapıyor.

cnntürk'de çıkan akp'lilerin tüm konuşmaları cumhuriyet ve atatürk aleyhine oluyor. atatürk'ün hiçbirşeyi tek başına yapmadığını yani bu halk olmasaydı atatürk'ün hiçbirşey yapamayacağını söylüyorlar. burada atatürk'ün itibarı düşmüş vaziyette. bir de cumhuriyet elitleri diye biri laf sokuyor ki orada ağzının payını alıyor. aldıktan sonra da korku ile "ben atatürk'ü kastetmedim." diyor.

tv'ye git atatürk'ü ve cumhuriyet'i yerden yere vur diye gönderilen adamların yanında devlet katında da atatürk'ün içinde bulunduğu zaferleri bayramları kutlamama eğiliminde.... 30 ağustos zafer bayramını sokakta kimse kutlamadı. devlet katı zaten atatürk'ü itibarsızlaştırma amacıyla kutlamadı. bugüne kadar da kutlamadı. ben 15 temmuz olayını suistimal ederek bunu artık alenen bir şekilde yapacağını düşünüyorum.

ve ne yazık ki eğer akp bu rüzgarı canhıraş bir şekilde değerlendirirse ve cnntürk ihsan aktaş gibi kuklaları tv'ye çıkarmaya devam ederse 2023 yılında duvarlarda atatürk resmi yerine erdoğan'ın resmini göreceğimizi ve lider olarak da bilal erdoğan ya da berat albayrak'ı göreceğimizi düşünüyorum. 2023 atatürk resimlerinin yavaş yavaş kalktığı bir tarih olabilir.
  • http://www.hurriyet.com.tr/…ataturk-karari-40247214

bu da bir örnek... yavaş yavaş bu yolu izliyorlar. ağır ağır gidiyorlar.

evet iptal edilmiş ama bunlar bir adım. başkanlık sistemi sonrası bunlar hızlıca gerçekleştirileceğini ve yerine erdoğan'ın fotoğraflarının asılacağını düşünüyorum.