şükela:  tümü | bugün
  • muhlefetin tam da neden kaybettiğini gösteren noktadır. her zaman dünyanın en dandik muhalefeti türk muhalefetidir derim. halktan uzak, gerçeklerden uzaktır. bu sebeple her zaman kaybederler.

eğitim de sonuna kadar eleştir, hak veririm. ama sağlık dersen senin 1 yanlış 4 doğruyu götürür. yazdığın her şey doğruluğunu yitirir.

genelde hastanelerle pek işim olmaz, geçen kayınpeder standart bir devlet hastanesinde acil ameliyat oldu. tüm süreçte yanındaydım. süper değildi ama iyiydi her şey. zihniyet değişti, şehir hastaneleri ile altyapı da değişiyor.

ulaşım, enerji ve sağlık konularında hükümet cidden iyidir. daha iyisini gündeme getirin. eğitim, yerel yönetimler ve turizm konularında eleştirilecek yönleri çoktur. böyle muhalefet edin.
  • sağlığı bilmem ama eğitim alanında 19. asıra dönüş yaşadık. pozitif ilimler değersizleştirildi. fen liselerindeki yabancı dil hazırlık kaldırıldı. yabancı dile yabancı fen lisesi mezunu kişiler var sokaklarımızda.
    eğitimin kalitesi yerlerde sürünüyor. okuma yazma bilmeyen öğrenci liseye geçiyor. lise diploması almak pazardan meyve sebze almak gibi sıradan hâle geldi.
    16 yılda kaç kere sınav sistemi değiştirdiklerini, kaç öğretim programı değiştirdiklerini ben unuttum. 2015 yılında öğretim programı hazırlayıp o programı yalnızca bir sene uyguladıktan sonra üstüne 2017 programına geçildi.
    bir ülkede eğitimi düzeltmeden diğer alanları düzeltmek imkansızdır, boşa kürek çekmektir. eğitimin sürekli orasıyla burasıyla oynamak ise ülkenin geleceğini riske atmaktır.