şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iyi bir temennidir.
  aslında bana kalsa sonları dp gibi olurdu, ama bana kalmıyor işte... recep çok şanslı bir adam...
 • anap'in sonuna ne olmus ki? sadece parti ismi degisti. ayni kadrolar akp'ye gecmediler mi? cemil cicek', abdulkadir aksu, erkan mumcu , murat basesgioglu taninmis orneklerden. belde belediyelerine, il meclislerine bakarsaniz daha carpici ornekler gorursunuz. 80'lerin 90'larin devlet kredileriyle hayali ihracatlarla zengin olan is adamlari musiad'a gecti.
  anap zamaninda garsoniyeri olan elemanlar , simdi hizmet icin isik evlerinin sponsoru oldular. degisen bisey yok!
 • akp'nin rte sonrası dönemine vurgu yapan cümle. erdoğan'dan sonra erdoğan gibi bir lider bulamayacak olan akp'nin kurmayları başka bir partiye katılacak akp ise tarihe karışacak.
 • en iyi ihtimali belirten öngörü, düşünce. akp'lilerin birçoğunun bu sona razı olacağını düşünüyorum. neticede anap gitti, akp geldi. bugün akp gider, zkp gelir, yemeye, içmeye, çatı çatır sıçmaya devam ederiz düşüncesi var. mevcut teşkilat incelendiğinde de, bir dönem anap'tan ekmek yemiş bir dolu elemanı bunların bünyesinde görebilirsiniz. (bkz: cemil çiçek)
 • anap'tan çok daha kötü olacagi kesindir.
  1) anap'i da sevmeyen büyük bir kesim vardi ama bunlarin egilimi hiçbir zaman "milletin yarisinin anap'tan nefret etme" gibi bir düzeye gelmemisti.
  2) bir lider olarak özal'in, kendine oy vermeyen kesimdeki korku ve sevilmeme orani rte ile asla karsilastirilamaz. tüm eksilerine karsin, özal yeri geldiginde sevimli ve tolaransli bir lider karakter çizmesini bildi.
  3) anap içindeki muhalif grup sindirilip, tasviye edilmedi. zamani gelince özal, yönetimi mesut yilmaz'a devredip anap'tan elini ayagini çekti.
  4) anap'in erimesi ve siyasetten silinme süreci yavas islemistir. akp'de yillardir korku ile sindirilmis parti içi muhalefetin, rte'den sonraki reaksiyonu daha degisik, yani daha "dinamik ve kaotik" olacaktir.
  5) dis politika ve ekonomi o kadar kötü durumdadir ki, rte'den sonra akp'de hiçbir babayigit ortaya çikip, ülke yönetimine talip olamayacaktir. zaten ortada rte gibi karizmatik bir figür de yoktur.
  artik yeni bir parti mi kurarlar, yoksa baska partilere mi yamanirlar bilemem ama, akp kisa sürede çil yavrusu gibi dagilacaktir.
  siyasette 16 yil, yiyip-içip ülke minetlerinden faydalanmak için uzun bir süredir. o nedenle gözlerinin açik gidecegini sanmiyorum.