şükela:  tümü | bugün
  • bir iki gün önce kullandığı tır yolda kaldığı için arabama otostopçu olarak aldığım tır şoförü de bunlardan biridir. kendisi her seçim zamanında istisnasız akp'ye oy vermiş biri, bundan sonra 'bunlara' hayatta oy vermem dedi. (bkz: ben şok)

yaklaşık bir saat beraber yolculuk yaptık her seferinde akp'ye oy vermiş biri olarak şu an muhalif gibi konuşması beni çok şaşırttı. 'tamam yol yaptı da yol karın doyurmuyor', 'ben ekstra harcama yapmadığım halde her yıl içeri borçlanıyorum', '3. köprüyü yaptı lazımdı da bana faydası yok', 'hastaneye gittim işimi zor gördüm büyük hastaneler yapmakla olmuyor' gibi cümleler kurdu. artık haber program da izlemiyorum her yerde o var sürekli konuşuyor da dedi.*

tır şoförlüğü yaptığı bir kaç sene önceki dönemlerde yurtdışında farklı ülkelere çıkmış ve oralardaki ortamı, yaşayışı görmüş. bizim gibi değiller diyor, çocuk okuyor yalnız kalmayacak olsa okulu bitmiş olsa durmayacağım burada habire oraya iş alacağım orada kalacağım diyor. tanıdık geldi mi? (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)

şimdiye kadar hep seküler, eğitimli kesim yurtdışına gitmek isteyen hatta vatana hıyanet içinde gösteriliyordu ama artık eğitim seviyesi düşük maddi yönden alt işçi kesimi de yurtdışını düşünüyor, ben bunu gördüm.

oy verme konusunda akp'ye kesin vermeyeceğim de kime vericez kılıçdaroğlu'yla da olacak gibi gözükmüyor dedi.* (bkz: kılıçdaroğlunda bir kere liderlik vasfı yok) iyi parti konusunda da kararsız, bir fikri yok.

şimdi böyle yazınca; hakkaten ben de hala hayret içindeyim, bir akplinin fikri muhalif olma seviyesinde nasıl değişebildi? anormal geliyor bana, kendimi aktrollerin zıttı gibi hissettim bunları yazarken. sanki ben kurguluyorum bunu sırf muhaliflik olsun diye ama öyle bişi yok eski entrylerime bakarsanız hiç alakam yok bu tarz şeylerle genelde siyaset dışı geyik takılıyorum zaten. ve açıkçası hiç bir partiye şu anki koşullarda bir sempatim yok sadece muhalifi olduğum bir parti var.*

ya da diyorum bu adam beni mi kekledi? trolledi?

bugün telefonum çaldı telefon alıp vermiştik tırcı abi aradı* televizyonda kılıçdaroğlu'nu izliyorum konuştuklarımızı söylüyor aynen valla (bunu biraz heyecan ve biraz şaşkınlıkla söylüyor) diyor, sen geldin aklıma bir arayayım dedim kardeşim diyor. lan?swh başımıza bir de chp'li olma abi daha hazır değilim.* gerçekten bu kadar da olmaz bu adam ya beni kafaya koymuş ağır trollüyor ya da paranoyaklaştım içimden dedim beni konuşturmaya mı çalışıyor bu adam muhalif olarak? bu da geçti aklımdan. çünkü 2000'lerin başından itibaren akp'yi destekleyen ve kemik kitleden biri olarak gördüğüm adamın bu denli bir değişim göstermesi bana hala inandırıcı gelmiyor. inanamıyorum...

not:kılıçdaroğlu'nu ben de desteklemiyorum, chp'den gitmesi gerektiğini düşünüyorum ama muhalif konuştuğu zamanlarda doğruları konuşuyor o başka. iyi parti veya başka herhangi bir partiye de sempatim yok ve hatta göründükleri gibi olmadıklarını düşünüyorum, güvenmiyorum. taraftar gibi parti tutulmasına karşı biriyim, sadece hizmet etmeleri için bir araç olarak görüyorum ben onları ve hizmeti veremeyenin kati süratle yönetimden halk tarafından def edilmesi gerektiğini düşünüyor ve de istiyorum.
  • ortamlarda yok dersin kim bilecek
  • yine verirler.vermek,sikilmek genlerinde var çünkü.