• korkunç kelimesi bu kin ve nefreti betimleyemez.
    bugünü ve geleceği yetersiz insanlar tarafından gasp edilenler;
    malum yapıdan ve sempatizanlarından etiyle kemiğiyle ruhu ile iğreniyor olmalı.

kendi halkını bu kadar ezen, örseleyen, fiziki ve psikolojik olarak yıpratan bir iktidar görmedi bu millet..
    ve her şeye rağmen katiline bu kadar bağlılık duyan bir kitle ile sınanmadı..

ezcümle;
    bu enkazın altında gencecik bir cumhuriyet kaldı, yazık oldu..
  • ülkeyi dedeler yönettiği sürece her iktidara kin ve nefret besler gençler. gençlerde ne özgüven bırakıyorlar ne de gelecek
  • ben yaptıkları için bu kitleden nefret ediyorum zaten ama asıl içimi kin ve nefretle dolduran şey probaganada kanallarının yaptığı manipülasyonlar. o lağım medyasındaki(devlet kanalı da dahil) yalan haberler, neoosmanlıcılık ve dincilik pompalayan diziler. benim sinirimi asıl hem suçlu hem güçlü olmaları bozuyor. adamlar ekonominin, demografik yapının anasını bellediler; hala lozan, 2023 falan diyor. hala suçlu başkaları. sorun pişkinlikleri ve yüzsüzlükleri. kin ve nefret dolmamak anormal.
  • akp'nin temellerini atan bir takım milliyetçi, muhafazakar, demokrat merkez sağ oluşumların, dönemlerin ıskalandığı hadisedir. mesele akp değil, temsil ettiği ve söylemidir işte.
    bunu diyorum zira bugünlerde revaçta olan zafer partisi martisi gibi söylemler tam da böyle oluşumların temeli oluyorlar. sonra da gelsin yeni döngüler.. bir yirmi yıl kadar sonra yeni bir akp daha gelir, yine bir yirmi yıllığına..
    bu döngüden çıkmak için de teey 1950'lere gidip ordan başlaması gerekir insanların hesaplaşmaya.. 80 ve 90'ların üstünde epey durarak elbet. mesela merkez sağ ve onun söylemlerini sallamak bile yeterli olur bunun için. ki her kim bu söylemlerde bulunursa bulunsun..
    evet benim 70 küsür yıllık bir kinim var. malum parti ise bunun hatırı sayılır bir kısmını oluşturuyor. ve eminim, bu kin bitmeyecek çünkü döngü hep devam edecek.. zira 12 eylül sonrası bozuldu her bir şey. bu onarılmadıkça nanay yani..
  • bu başlığa yazmaktan bile korkmaya sebep olduğu için nefret ediyorum.
  • bunun için geçerli milyon tane sebep varken
    akpye sevgi duyup desteklemek korkunç değil mi
    tüylerim diken diken oldu bakk :dd
  • sevdiğim bir insanın akp li oldugunu öğrendiğimde bile önünü alamadığım bir uzaklaşma yaşıyorum önyargılara karsıyım ama gerçekten elimde değil
  • benim gençliğimi ve geleceğimi çalan, benden sonraki neslin de gençliğini çalmış, geleceğini çalmaya çabalayan bir oluşum için nefret hafif bir tabir kalıyor.
  • nefret hafif kalır
  • (bkz: tirolavinoktakom) ben dahil.
hesabın var mı? giriş yap