• erduvan değil erdoğan.

16 yıldır doğrusunu öğrenemedin.

edit ya adam 1 sayfa ilkeler bilmem ne üzerinden hikaye anlatıyor çomar okur da belki aklı başına gelir diye. ne anlatıyorsun ki bu davara ? eti ne budu ne ki bunun.

#76809242 şu entriye cevaben dallamanın biri mesaj kutuma aahuuhahahuuahu şeklinde uludu. bakın yazdı, söyledi demiyorum, uludu diyorum.

cevaben nezaket sınırıları içerisinde, öğretici bişey yazayım da insanlık görsün diyerek şunu yazdım:

- "senin aklı başında bir vatandaş olarak adaleti fırsat eşitliğini savunmaz lazım. kepazelik bu."

bunun üzerine durur mu çomar efendi, yabıştırdı cevabı: zahuahauhauhahuahua

anca ulu a.q. çomarı. sonra çomar diyince kızıyosun ama.
  • pişman olacaksın günün birinde.
  • üremeyin.
  • beyinlerimiz savaşsın isterdim...
  • çocuklarına bırakacağın ülke bu kadar kirlenmeyi hak etmiyor.
  • bir kere olsun, bari bu sefer "acaba?" diye sor kendine, bana da olur..
    benim için..
    ikimiz için..
    bir acaba yeter..
  • boş.

ne desek boş bu yüzden boş bir entry bırakmayı seçtim.
  • yaşlandığında ihtiyaçlarını karşılayacak olan yıllarca emeğine ortak ettiğin devlet yerine evladın ise otur bir düşün, evladın olmazsa ne yaparsın? onca emeğinin karşılığında devletin sana ihtiyaç duyduğun şekilde bakacak mı? buna inanıyor, güveniyor musun? hadi diyelim evladın bakacak. onun iş bulabileceğinden, kenara para koyabileceğinden, borç içerisinde olmayacağından, sağlığının, sıhhatinin yerinde olacağından, taşeron bir şirkette sömürülmeyeceğinden, öğretmen ise atanabileceğinden, aldığı eğitimin bir gecede verilen kararla hiçe sayılmayacağından, işsiz ise işsizlik maaşının hem ona, onun ailesine hem de sana yeteceğinden, senin emeklilik maaşının sana ve ihtiyaçlarına yeteceğinden ve belki hatta evladının da ihtiyacı olduğunda ona destek olabileceğinden, iş kazası gibi bir durumda sorumluların cezalandırılabileceğinden, hukuki bir sorunla karşılaştığınızda adil bir şekilde yasaların işleyeceğinden ve kısa zamanda adaletin sağlanacağından ve daha nicelerinden emin olabiliyor musun?

sorun akp filan değil. sorun sensin, sorun gelecekten ne beklediğin ve rızkına kimi ortak ettiğin. sen bunları düşünmedikçe daha pek çok siyasetçi gelir ağzındaki lokmayı, sırtındaki hırkayı çalar gider. zengin olur, refah içerisinde yaşar. sen yarını nasıl edeceğini düşündüğünle kalırsın.

o yollar, fabrikalar, hanlar, hamamlar, saraylar senin için değil, hiç olmadı, böyle devam edersen hiç de olmayacak ama parasını sen ödeyeceksin.
  • vicdanınız nasıl elverecek oy vermeye onu düşünün.

sizler, çocuklarınız veya kardeşleriniz sınavlara hazırlanırken soruları çalıp hak yiyen insanlar var, bunlara soruları verenler var.

yıllardır zulüm gören insanlar var, ergenekon diye feto' nun (evet o zamanlar fetoydu bizim için) kumpasında iftiradan giden şerefli askerler var, dayanamayıp intihar edenler var.

bundan yıllar sonra bu sefer de sen fetö' cüsün diye işlerinden olan binlerce, onbinlerce insan var. muhalif olduğu için, bank asya' dan para gönderdiği için, çocuğunu okullarına gönderdiği için (ki açılmasına izin veren meb sorumludur), üniversitede evsiz kalıp da ailesi muhafazakar olduğu için, bunlardan medet umduğu için (bir cemaatin öğrenciye devletten daha fazla sahip çıkması yine devletin suçudur, niyetleri her ne olursa olsun) alakası olsun olmasın ekmeğinden olan onlarca öğretmen, doktor, avukat, hakim, savcı bilimum insan var.

bunların içinde elbet suçlular var, hırsızın tabiki suçu var! amma bu hırsıza yol gösteren de var, kapıyı açık bırakan da var. şunu lütfen unutma, mağdur olan, hakkı yenen ne kadar mazlum varsa onların günahı senin eline geçmesin. bu insanların ahı sende kalmasın. zalimin yanında olan, zulme sessiz kalan dilsiz şeytan gibidir bizim inanışımıza göre. bunu yapma, güçlü diye hak yiyenin arkasına sığınma.

seni ayakta uyutanlara, kandır(ıl)anlara, cebini boşaltanlara, hakkını gasp edenlere, hukuku kendi istedikleri gibi şekillendirenlere inanma. hiçbirimiz bu kadar nefret dolu bir ortamda yaşamayı hak etmiyoruz. her gün memleketin farklı evlatlarının vatan haini ilan edildiği, farklı sese tahammülün olmadığı, insanların ayrıştırıldığı bir memleket istemiyoruz.

tek isteğimiz huzur içinde yaşamak aslında. ama meramımızı anlatamıyoruz. keşke düşman gibi göstermeseler beni sana...
  • ülke batarsa bor! yiyiniz.
hesabın var mı? giriş yap