• olabilecek en kötü senaryolardan biri. akşam içkiyi fazla kaçırmışsınız ve sabahın köründe işe gitmek zorundasınız. nasıl ayılırsınız, nasıl kendinize gelirsiniz bilemiyorum ama bu durumu sık tekrarlarsanız hakkınızda iyi düşünmeyecekleri kesin.
  • sabah da olması gerekenden erken uyanırsın alkollü olduğun için. baya bildiğin örselenirsin işte. doğru kelime bu.

mesela benim bugünüm öyle geçecek. ama kendim kaşındım, resmen pazar pazar şarabı abarttım. durmasını bilemedim sözlük. bakalım nasıl geçecek bugün. hayırlara vesile olsun. dinimiz amin.
  • kişinin içinde, iş ve vücut disiplini olduğu müddetçe sorun teşkil etmez.

ben mesela gece varil ile içki içip sızmış olmama rağmen,

sabah yıkanmış,temizlenmiş ve
    berrak bir zihin ile işimin başındayım.
  • sabah yıkanmış, temizlenmiş ve bulaşık suyu gibi bir zihin ile işe gitmenizi sağlar.
  • akşam içkiyi fazla içip sabah namazını kaçırmaktan daha kötü olmayan durum.
  • akşam alınan alka seltzer bile fayda etmez bazen de.
  • bütün gün tansiyon düşmesi ve mide bulantısı ile gezmenize ve "bok vardı o kadar içtim" demenize neden olacak olay. ha bi de, genelde o gün büyük bir kararlılıkla "bi daha hafta içi içmicem" denir ama iki gün sonra yine leş gibi içilir. afiyet olsun.
  • (bkz: ayran) + (bkz: soda) ile çözebileceğiniz basit bir problemdir.
  • suçun alkolde değil, sabah erken işe giden bünyede olduğu durumdur.

başım kıçım ağrıyor de, öğlen git bari; hem işe hem kendine hayrın olsun.
  • (bkz: bu an) içilen nescafe'lerin türk kahvelerinin haddi hesabı yok...kafa hala bir köşeye kıvrılsakta yatsak...
hesabın var mı? giriş yap