• uyanip da yataktan kalkmak istemeyen kisinin * yaptigi eylemdir. sabahlari o sicacik yataktan kalkip, uyku dolu gozleri yikamamak icin ba$vurulur bu yola. fakat genelde gec kalmakla sonuclanir. kalktiginizda inanmayan korku dolu gozlerle saate bakarsiniz ve tuh ke$ke kalksaydim dorduncu cali$inda dersiniz. hatta ileriki a$amalarinda saat ozellikle erkene kurulur *, icinizden bir ses nasilsa kalkamicaksin ve alarmi 10 dakika ileri kurucaksin der surekli. o uyku daha farklidir nedense. hatta haftasonlari bazen anlamsizca uyaninca oyle uyumak istenir ama o zaman da uyunmaz i$te.
  • bunu 10 kez yaptıktan sonra, en son ya saati kırarsınız ya telefonun pilini çıkartırsınız bişey bişey.

kapanmayan alarm yapmaları lazım. ne bileyim ya da bileğe takılı olsun, dik konuma geçtiğimizi anlayınca sussun ancak. ama böyle dik konuma geçtikten hemen sonra yatarsak yine çalmaya başlasın.

uyanamıyoruz kardeşim biz napalım
  • yıllardan beri düzenli ne yapıyorum sorusuna bulduğum cevaplardan belki de en anlamlısı.
  • her sabah işe/servise geç kalmama neden olan hadise.
  • özellikle kötü bi rüyadan sonra yapıldığında uyanmaya güne hazırlanmaya sebebiyet veren, bu bağlamda epey anlamlı aktivite.
  • gayet guzel "manual snooze" diye adlandirabilecegimiz guzide sabah sporu.
  • bir 10 dakika sonra tekrarlanması kuvvetle muhtemel olan eylem.
  • (bkz: loop)
  • nokia marka telefonda snooze tuşu yerine no'ya basarsanız işe temiz geç kalmanıza sebep olan olay. zira telefon küsüyor ve 10 dk sonra çalmıyor. siz de salak salak uyuyorsunuz. (bkz: ben bugün bunu gördüm)
hesabın var mı? giriş yap