• bunu 10 kez yaptıktan sonra, en son ya saati kırarsınız ya telefonun pilini çıkartırsınız bişey bişey.

kapanmayan alarm yapmaları lazım. ne bileyim ya da bileğe takılı olsun, dik konuma geçtiğimizi anlayınca sussun ancak. ama böyle dik konuma geçtikten hemen sonra yatarsak yine çalmaya başlasın.

uyanamıyoruz kardeşim biz napalım
  • yıllardan beri düzenli ne yapıyorum sorusuna bulduğum cevaplardan belki de en anlamlısı.
  • bi defasında kapatmayla ileri kurma arasında uyuyakaldım. o olmadı. kötü oldu.
  • uyanip da yataktan kalkmak istemeyen kisinin * yaptigi eylemdir. sabahlari o sicacik yataktan kalkip, uyku dolu gozleri yikamamak icin ba$vurulur bu yola. fakat genelde gec kalmakla sonuclanir. kalktiginizda inanmayan korku dolu gozlerle saate bakarsiniz ve tuh ke$ke kalksaydim dorduncu cali$inda dersiniz. hatta ileriki a$amalarinda saat ozellikle erkene kurulur *, icinizden bir ses nasilsa kalkamicaksin ve alarmi 10 dakika ileri kurucaksin der surekli. o uyku daha farklidir nedense. hatta haftasonlari bazen anlamsizca uyaninca oyle uyumak istenir ama o zaman da uyunmaz i$te.
  • nokia marka telefonda snooze tuşu yerine no'ya basarsanız işe temiz geç kalmanıza sebep olan olay. zira telefon küsüyor ve 10 dk sonra çalmıyor. siz de salak salak uyuyorsunuz. (bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • şimdi yatayım yarın erkenden kalkıp ders çalışırım'ın devam filmidir.
    bir de evden çıkmadan saate bakıp "on dakika daha var, biraz kestireyim." vardır. dışarı çıkmaya hazır halde uyumak bambaşka.
    haftasonları hepsini yapıyorum, mutlu oluyorum.
  • geçen bunu yaptım, süper oldu, zıpkın gibi kalktım 10 dakika sonra.
  • kimi zaman alarm sesi duyuldugu gibi artik yeri ezberlenmis saate goz kapaklarini hic acmadan alip, son bi gayretle "10 dakika sadece.." diyip mal gibi 10 dakika ileri almayi unutarak saatle yatakta uykuma edip dersi kacirmama sebep olan, benim gibi uykusevici bir insanin pek yanasmamasi onerilen hareketler silsilesi.
  • tersi bir durumda ertesi güne kadar bol bol uyunabilir*

(bkz: alarmı kapatıp on dakika geriye kurmak)
  • nokia telefonuyla uyanan ben ve benim gibiler icin, telefonda bulunan
    otomatik erteleme sistemi ile 6 dk arayla uyanma versiyonu da bulunan ince is.

misalen sabah kadiköyden 8.45 vapuruna binilicek. alarm saat 07.48 e kurulur.
    iki ertelemenin ardindan saat sekiz olmustur. bir erteleme lüksünüz daha kalir geriye.
    kullanirsaniz 08.06 dir yataktan firlama saati. ama orada bir risk vardir.
    8.45 vapuru icin evden en gec 08.26 da cikilmalidir. cünkü modadan asagiya
    hizli adimlarla yürüme ile inis 13-15 dk sürmektedir.
    08.06 da uyanildiginda uyanmak ve evden firlamak icin sadece 20 dk kalmistir.
    evden 5 dk da cikarim abicim ben"ci degilseniz, geriye kalan dakikalar kossarak gecer giderler.
    hatta 08.19 ile 08.24 arasi sadece 1 dakika sürer bazen.
    oyüzden illaki de ikiden fazla tekrar cal yasamak istiyorum ben diyorsaniz
    daha erken saatlere de kurabilirsiniz. (bkz: 42)
    neyse.. 6 dk sonra tekrar cal durumu güzeldir. ama kötü güclerin eline gecmemelidir.
hesabın var mı? giriş yap