• sonbaharda gireceğim ve daha yeni hazırlanmaya başladığım sınav.
    neredeyse 10 senedir matematik sorusu çözmemiş biri olarak, matematik seviyemin "bu x nerden geldi" ye düşmesi bütün motivasyonumu kırdı.
  • içerdiği basit aritmetik ve geometri hakkında içmimarlar tarafından "kesirler vardı, kareler vardı" şeklinde yakınılan sınav. platon bunları görseydi akademisinin kapısına astığı "geometri bilmeyen giremez" yazısını gösterip sen gelme ulan ayı derdi herhalde. tamam, hadi fazla ölçme biçme yok sizin meslekte de bu kadar olmaz yahu.
  • sonbahar 2014 dönemi için başvuru döneminin yarın başlayacağı, 1 ekim'de sonlanacağı ve kendisinin ise 23 kasım 2014 tarihinde yapılacağı sınavdır.
  • 10 yıl önce mühendislik bitirmiş ve bir çok şeyi unutmuş bir dana olarak hangi kitap üzerinden hazırlanmam gerektiği konusunda yardım istediğim sınav. tecrübeli birileri yeşillendirse negzel olur. sayısal ve eşit ağırlık puanı istiyorum.
  • bugün itibariyle kaydolduğum, eşit ağırlıktan girecek olan beni cevapsız sorularak gark etmiş sınavdır. soru bankası önerisi olan dostlar yeşillendirirse şu sınırlı zamanda boşa kürek çekmemiş oluruz.
  • artık hayatımdan çıkmasını temenni ettiğim sınav. her girişimde 85 alıyorum. 86 ya da 84 değil, 85! birçoğuna göre çok iyi puan, ama yetmiyor napayım! bu arada bu akşam bir arkadaşla konuşuyorduk da, "ya başvurular ne zaman başlayacak?" dedim. "nasıl ya? sen başvurmadın mı, bir ay olacak nerdeyse" dedi. yıkıldım resmen! deli gibi test çözüyorum, daha yeni bir kitap siparişi de vermişim. sonra eve geldim. evde zırlarken babam "kızım ilk gün ben gidip yatırdım ya parayı, kafayı mı yedin?" dedi. benim gaffa gitmiş, kafada fosfor kalmamış. başvuru yaptığımı hiç hatırlamıyorum! ben bu sınava giremem!
  • ölmekten korkmuyorum şu sınavdan korktuğum kadar. sırf ales yüzünden elimden kayıp gidecek fırsat aynı zamanda komple hayatımın da kayması da demek olaplüp. halbuse bana alanımla ilgili gelin, bütün adaylara karşı tek başıma laf yetiştireyim. üstelik mağdur da oldurmuyorlar. ales e sadece sarhoş ya da akşamdan kalma girilir ve sadece dalga geçerek bahsedilir diye bir medeniyyet kuralı var bir ben boz ayı beceremiyorum şöyle rahat olmayı. arpam fazla gelemiyor.
  • 1 ay kalmasına rağmen daha kitabın kapağını açmadığım sınav. korkuyor muyum? tabi ki, hayır. ignorance is bliss
  • tam çalışmaya başlayayım, hangi kitabı alsam derken vize haftasının geldiğini öğrendim.
    bir sonraki sınavın ne zaman olduğunu merak ettiğim.
  • puanlama sistemini anlayamadigim sinav. sanirim mallik bende. simdi ben esit agirlik puani istiyorsam sayisal-1-2 sozel-1-2 ayirt etmeden hepsini cozmeli miyim?

galiba sozel-2 haric alayina girisiyoruz ama daha net bilgisi olan var ise...
hesabın var mı? giriş yap